» Poradna » Programy

Přenesení legálně pořízené hry Overwatch na nové PC

Zdravím jsem na tohle vemeno ale nevím už kde jinde to zjistit. Koupil jsem synovi nový počítač a ptám se: na tom starém měl nainstalovanou hru “Overwatch” .. ma to normálně na DVD a jde mi o to jestli to jde dat do nového PC a v tom starém to nějak zrušit aby to pořad bylo jako origo koupené ze se to bude hrát jen na jednom .. vím ze je to přes ten battle.net ale nevím abych to nějak neposral když bych to do toho nového nainstaloval. Diky//upraven titulek z "Nové PC"//

Odpovědi na otázku

Nelze, hra je oem-aktivace na jednom PC. Kdyby ji měl přes steam, tak by to šlo

Whaaaaaaaaaat? Overwatch je VŽDY přes battle.net. Takže kdekoliv se přihlásí svým battle.net účtem tak má legální kopii.

od kdy jsou hry OEM vázané na konkrétní jeden kus PC? Pokud vím, tak je to vždycky jen jedna licence a jedno zařízení, ale proč by ti bránili si to přendat ze starého PC na nový?

To co je tam napsáno je blbost. Zvláště u Overwatch. Nicméně i na Steamu jsou různé licence. Má to rád hlavně Ubi, které má u mnoho her možnost aktivovat pouze na třech PC. Pak si to kup znovu, nebo to hraj bez nějakých doprovodných věcí atd.. Takže tato omezení existují.

OEM hra? To snad ne...

Jednoduše stáhněte aplikaci Battle.net z webu Blizzardu a po přihlášení do této aplikace dáte hru stahovat, nebo jí naistalujete z DVD. Pokud je hra aktivovaná na daný účet, tak by měla fungovat úplně normálně.

Z DVD ne!! Na hru vychází patche každou chvíli. Prostě to na novém PC stáhnout přes battlenet. Může to být na dvou PC, ale hrát to půjde jen na jednom. Z toho starého to pak jednoduše odinstaluje, pokud to nechce.

Však jí nainstaluje a potom se mu stáhne patch... Jak tam dostane ten základ je úplně jedno.

Tak to prostě jednoduše stáhne celé, ne???

Není, protože i ten základ bývá změněn, takže tu hru stejně stahuje prakticky celou. Nemluvě o tom, že má zkušenost hovoří tak, že při instalaci z DVD u takovýchto her dochází občas k divným errorům, problémům s poškozenými soubory, problému se stažením těch patchů, atd.. Nikdo tohle moc netestuje. Nepředpokládá se, že si někdo nahraje verzi z doby krále Klacka a pak se to snaží opatchovat, když je tu jiný distribuční systém. Krabičkám u online her odzvonilo. Nemá cenu to doma držet. Nevidím rozdíl v tom to 10min instalovat z DVD a pak 30min stahovat pach, nebo to 45min stahovat rovnou celé z netu.

Chlapi díky za odpovědi ! :) staženo z battle.net, přihlášeno na účet a šlape jak hodinky ! :)