Přenesení dat na SSD

Zdravím,jak dostanu všechna data z pevného (HDD) disku v notebooku do SSD disku?V balení jsem dostal pouze SSD disk a nějaký rámeček.Na internetu jsem si něco četl, ale uvítal bych nějaký souhrn potřebných věcí, protože internetové návody jsou často zastaralé nebo zbytečně rozepsané.Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Odkázal bych těch pro lenost někam, ale protože je ten Štědrý den, budiž. Nevím o jakých věcech mluvíš, ale pokud hledáš klonovací soft tak tady ho máš.http://www.backup-utility.com/disk-clone-software.html. Postupů je asi několik. Pokud nemáš redukci, aby jsi připojil SSD přes USB rovnou k Ntbk, tak to buď budeš muset udělat přes PC kam vložíš oba disky a rovnou naklonuješ nebo přes nějaké úložiště, kde si uložíš obraz toho HDD, který pak nahraješ na SSD. Přes větší flashku či SD kartu by to mělo také normálně jít udělat. Je to v podstatě triviální záležitost.

HDD bol v tom istom NB? Ak áno, ja používam Parted pagic - nabootuješ (vyber 64bit, z RAM), spustíš Clonezilla a aj vieš EN, nebude to ťažké. Vyberieš klon HDD (nie zálohu), potom kam, potom odkiaľ (dúfam, že si to pamätám dobre) a to je celé. Teda ak máš v PC HDD aj SSD. Po reboote a nahodení bootu z SSD by malo všetko fungovať. Ak máš na HDD sys. oddiel zvlášť a zvlášť data, klonuj boot oddiel a systemový zvlášť (klonovať 2 oddiely súčasne som neskúšal). Iní doporučujú acronis true image

"...protože internetové návody jsou často zastaralé nebo zbytečně rozepsané." - na to Ti odpovím tedy jednoduchým návodem: klonuj HDD na SSD. Snad to bude pro tebe postačující, zbytečně nerozepsané a není to určitě zastaralé.

dd if=/puvodni/disk/ of=/novy/disk/

Doporučuju koupit tenhle externí box https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al... do toho dáš disk z noťase a do noťase dáš SSD spustíš noťas stáhneš AOMEI Backupper Standard a naklonuješ diskPo spuštění AOMEI Backupperu stačí zvolit položku Clone a pokračovat volbou System Clone.Následně zvolíš diskový oddíl, do kterého chceš systém zmigrovat. Měl by se zde objevit nově připojený disk, měl by to být první záznam s nealokovanými gigabajty.V dalším kroku pak jen potvrdíš nastavení. Doporučuji zapnout volbu Align partition to optimize SSD, jelikož migruješ na SSD disk. Poté klikni na tlačítko Start Clone a počkej na dokončení procesu. Jakmile je proces dokončen vypni noťas a odpoj externí box v kterém máš disk z ntb a po zapnutí by ti měl nabíhat systém z SSD Snad to chápeš ? Pokud něco tak se ptej