» Poradna » Windows (a jiné OS)

Premiere Pro male vyuziti CPU a GPU

Zdravim, vyskytl se mi problem s programem Adobe Premiere Pro CC 2018. Jeste cca pred 2 dnama to fungovalo v pohode, ale ted, kdyz si chci prehrat video v timeline, tak chvili jede normalne (CPU 30% GPU 70%), ale asi po 5 vterinach se zacne sekat (CPU 2% GPU 0%). Mohl by mi nekdo s tim pomoct ?CPU ani GPU se neprehrivaji.Ve stare verzi CC 2015 to jede v pohode, bohuzel z hromady duvodu, ktere se mi nechcou vyjmenovavat nemuzu 2015 pouzivat.RAM ma dostatek.PC:Intel Core i7 6700K 4.4GHzMSI GTX 970 GAMING 1.5GHz32GB RAM DDR4 2133MHzSamsung 960 Pro (system a programy)mainstream Seagate a WD disky pro ostatni dataKdyztak se omlouvam, jestli sem zapomnel na nejakou uzitecnou informaci.Dekuji za pripadnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Zásadní otázka - máš legálně zakoupenou licenci?

Licenci si ani nelze koupit, predplacim si Creative Cloud.

Co na problém říká podpora?

Nedokazou mi s tim pomoct.

V nápovědě píšou co?stáhni si Display Driver Uninstaller, aktuální ovladač grafiky, odpoj se od internetu, v nouzovém režimu zlikviduj driver grafiky, po restartuj nainstaluj aktuální a připoj se k internetu.https://www.wagnardsoft.com/content/display-driver-un...

Jaky muze mit na to vliv ovladac grafiky, kdyz CC 2015 funguje OK a CC 2018 to dela i s vypnutym pouzivanim grafiky ?

Nechci se angažovat, ale divil by ses, na co má ovladač grafiky vliv ...

Premiere Pro a After Effects od verzie tuším CC 2017 používa iný spôsob renderovania. Starý Multiprocessing je už fuč, na nete je okolo toho diskusia, že sa Adobe chcelo posunúť dopredu a že starý render sa už nedal spravovať, lebo obsahoval množstvo starého kódu. Je to na nervy.Tu sa to rieši: https://forums.adobe.com/thread/2230330

Pryč se starým kódem. Ať žije nový kód. Apropó, proč je starý kód na ho*no? Protože je rychlý, stabilní, výkonný , bezproblémový a STARÝ? A nebo nějaký kravaťák potřeboval utratit prachy a nalil je do vývoje nového kódu, který se však moc nepovedl? A nebo proto, že kódu v assembleru už po odchodu jeho vývojářů nikdo nerozumí a tak to splácali v nějakém "vyšším" jazyku, který vyrobil tolik balastu, že by to bylo na samostatný OS? ☺

Je to na 3,14ču čakám aj 2-3x dlhšie na render

zkus ve správci zařízení zablokovat integrovanou intel grafiku a ve složce adobe premiere spustit GPUSniffer.exe jako administrator

Dik, funguje to. Akorat me trochu stve, ze musim mit iGPU zablokovane, protoze nova verze umi renderovat i pres iGPU.

nedávno som objavil, že aj na desktope si môžeš vynútiť konkrétnu grafiku pre jednotlivé aplikácie. akurát to nie je v nvidia control paneli ako pri ntb.nastavenie nájdeš v pokročilých nastaveniach displeja kde si pridáš aplikáciu a máš na výber "power saving" s intel a "performance" s dedikovanou. (neviem či to nepridali len pri poslednom veľkom update win 10, v práci mám staršiu verziu a položka chýba)firefox som tak donútil bežať na integrovanej, lebo v záťaži dedikovanej trhali videá..

a jo, je to od aprílovej verziehttps://pureinfotech.com/set-gpu-app-windows-10/

Tady jde o to, ze ten program muze vyuzit jak CPU, GPU i iGPU naraz. Ale, kdyz mam aktivovanou iGPU, tak to dela vyse zminene problemy, a to bych rad nejak vyresil.