» Poradna » Windows (a jiné OS)

Překrývání programů

Zdravím,poslední dobou (od posledního update win 10, myslím: ver. 1703, build 15063.540) se setkávám s nepříjemností v podobě nemožnosti pracovat s programy otevřenými "přes sebe". Jde o to, že pokud mám otevřený třeba prohlížeč, ale i cokoliv jiného a nad to otevřu příkladně slovník (v menším okně), nedaří se mi se slovníkem pracovat, protože jakmile přejedu myšítkem z hlavního panelu směrem ke slovníku, překryje jej prohlížeč. Jediná cesta pak vede přes plochu. Toto se děje u všech programů / oken nezávisle na jejich velikosti - jde pouze o to, které okno je v danou chvíli větší, a to pak překryje to menší.Bohužel mě nenapadá, jak to pořádně formulovat, takže nejsem ani schopen si vygooglit nějakou radu nebo ověřit, jestli už se to tady neřešilo. Doufám, že vysvětlení výše je pochopitelné, pokud ne, rád upřesním.Děkuji za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Tohle bylo nějaké usnadnění pro invalidy, že jim to automaticky aktivuje okno nad kterým je kurzor. A nebo to klidně může dělat nějaká aplikace.

Ano, máte pravdu, úplně jsem na to zapomněl. Zkusil jsem to vypnout a funguje, takže hlavní problém je vyřešen. Nicméně, tohle usnadnění používám z praktických důvodů snad odjakživa a vždycky tam byla nastavena jakási prodleva mezi aktivací okna a přejetím myší na případné menší okno. To tedy nyní odpadá a okno se aktivuje okamžitě. Otázka tedy zní, napadá vás, jak tu reakční dobu prodloužit? Pokud ne, nejspíš se s funkcí rozloučím, ale je to škoda a hlavně nerozumím, proč to najednou po tolika letech změnili - takhle ta funkce absolutně postrádá smysl.Díky moc

Myslím, že ve W7 šla v HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Mouse nastavit hodnota MouseHoverTime od 0 do 4000 ms. Jak je to ve W10 netuším.

Děkuji, přesně to jsem potřeboval. Vyřešeno! :)

Jasně, za málo.