Překonvertování počítače do VirtualBoxu

Dobrý den,budu prodávat svůj malý počítač který již nepotřebuji a mám zde nainstalovaný Ubuntu 16.04.5 a nechci o něj přijít..... Je zde nějaká jednoduchá a aktuální možnost, jak převést fyzický počítač na virtuální....Děkuji

Odpovědi na otázku

Zalezi na tom, jak jsi znaly. Mne vetsinou fungovalo zalozit prazdnou virtualni masinu podobneho typu a pak na jeji disk zkopirovat ten disk z te fyzicke, pomoci "dd". Byva pak potreba doresit par veci ohledne virtualizace (tj. "VMWare Tools" nebo podobne veci pro jine hypervizory), ale vcelku bez problemu mi Ubuntu nastartovalo.VMWare mivalo nejaky nastroj "p2v", ale jeho licencovanim a aktualni pouzitelnosti si nejsem jisty. "dd" je jistota.

V tomhle jsem trochu nováček, ubuntu používám hlavně na připojování všelijakých HDD nebo na různé jiné věci..... Byl bych moc rád kdybych si my našel nějaký návod nebo sám si ho zde napsal.... PS: jen by mě zajímalo.... když tam mam 160Gb HDD tak ten "zklonovaný" HDD bude mít těch 160Gb nebo jen tolik kolik má OS

P2V by mělo fungovat:http://www.sysprobs.com/physical-virtual-virtualb...

samozrejme. len to bude vyžadovať aspoň základné znalosti zálohovania. riešenia nájdeš na webe abc linuxu aj iných viď príklad:http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/392039

Nevím důvod. Bral bych tento důvod u Windows (problém s aktivacemi), ale u UBUNTU jednoznačně nová instalace:1. buď jako dual boot s předinstalovanými Windows2. nebo instalace třeba do Virtualbox.Data bych klasicky obnovil ze zálohy, kterou si všichni poctivě udržujeme.

Zaloha?? WTF?

Ten ZOTAC už mám asi cca 3 roky a s novým Ubuntu si jen 0.8Roku.... Už ani nevím co jsem tam vše možné nastavoval za vlastní icony, motivy,nastavení atd...

Tohle vsechno budes mit v konfiguracnich souborech v /home/Kubix - soubory a adresare zacinajici teckou. Melo by plne stacit kompletne vse z domaciho adresare nekam zazalohovat a po instalaci novyho ubuntu zkopirovat zpet.

Ale to si zas bude muset doinstalovat všechny ty balíčky apod. Nicméně by si z instalovaného systému mohl pomocí Pinguy Builder vyrobit tzv. remaster - tj. instalační / live ISO, které obsahuje všechen SW i uživatelská nastavení (hlavně dát pryč data, ať se do toho necpou taky).Takové ISO může pak využít stejně jako původní origo ISO Ubuntu nebo si z něj nainstalovat kopii původního systému do Virtualboxu.link:https://www.ostechnix.com/pinguy-builder-build-cust...

Nástroj na vytvoření "vlastního distra" jsem hledal už dlouho.. konečně! Díky!

rádo se stalo. Dřív jsem používal Remastersys, ale ten už se neudržuje. Tohle je myslím jeho fork.

Díky.... (budu muset na krátkou dobu přesunout asi cca 50gb) a chci se zeptat... je tam nainstalovaný driver pro intel grafiku.... ale já to budu dávat do pc s AMD grafikou... mužu jen tak nainstalovat driver pro AMD?

to problém nebude. V základním režimu to najede normálně, pak doinstaluješ AMD ovladače a je vyřešeno.

Na to pozor. Možná nedoinstaluje. Ubuntu už nepodporuje fglrx, takže pokud není karta novější, pojede na základním Radeon driveru. Který je ale také fajn :) AMDGPU PRO je samozřejmě super a ve spoustě případů někde úplně jinde.

Muon mi tu ukazuje balíček "xserver-xorg-video-radeon..." kterýžto ovšem nainstalovaný nemám, neb mám grafiku Intel. Nicméně i tak to v nějakém základním grafickém režimu najede na grafice AMD či nVidia.

Ubuntu 16.04, seznam defaultně instalovaných balíčků obsahuje mimo jiné:xserver-xorg-video-all 1:7.7+13ubuntu3xserver-xorg-video-amdgpu 1.1.0-1xserver-xorg-video-ati 1:7.7.0-1xserver-xorg-video-fbdev 1:0.4.4-1build5xserver-xorg-video-intel 2:2.99.917+git20160325-1ubuntu1xserver-xorg-video-nouveau 1:1.0.12-1build2xserver-xorg-video-qxl 0.1.4-3ubuntu3xserver-xorg-video-radeon 1:7.7.0-1xserver-xorg-video-vesa 1:2.3.4-1build2xserver-xorg-video-vmware 1:13.1.0-2ubuntu3A pro distribuci směrovanou pro běžné uživatele to dává smysl. Vzájemně se s ostatními vylučují jen proprietární drivery. Z těch open source se při startu vybere ten který vyhovuje.

Díky za mínus, kdokoliv ho dal :) Mohu ještě požádat o cokoliv co to vyvrátí? Tohle je výpis manifest file, ještě mohu přihodit seznam balíků z čerstvé instalace :P

Minus jsem nedával, ale konkrétně u mne na Kubuntu 16.04 ani na novějším není AMD ani nouveau balíček nainstalovaný a já ho na 100% ručně nevykydával. Možná se to prostě z instalačky nenainstaluje pokud tam taková grafika není... Protože se mi nechce věřit, že by Kubuntu mělo "pod kapotou" něco výrazně odlišného od Ubuntu.

Nějaký „expert“, schytal jsi to také ;) Každopádně, je to zvláštní. U tebe jsem čekala možnost nějaké custom instalace, ale ne to že tam nemáš tyhle drivery od normální instalace. Ubuntu skutečně po instalaci některé zbytečné balíčky odinstaluje, ale většinou jsou to různé jazykové balíky a tak. GPU drivery mi moc nedávají smysl. Nic nezabírají a pokud nejsou, komplikuje to život laika ve chvíly kdy změní GPU / připojí PC které jelo s integrovaným GPU něco dedikovaného. Což jde přímo proti filosofii Ubuntu.Přítelkyně na svém Xubuntu rozhodně do grafických ovladačů nesahala a ty drivery tam má, bez ověření bych to nepsala :)

*chvíli, potřebuju kafe :)Super, teď se budu ptát Ubunťáků v práci, protože mi to nedá spát.

Ovladač pro Intel grafiku je v jádře, nemusí se instalovat. To samé „základní“ ovladač pro AMD. Ten počítač by měl naběhnout bez jakékoliv instalace čehokoliv. Jinak ten základní ovladač je docela dost výkonný i ve hrách :)

Jestli se můžu ještě zeptat...pokud si vyndám HDD z Zotaca(Ubuntu) a dám ho do svého PC.... tak co musím udělat aby naběhl GRUB (dual-boot) asi to nepojede, protože to je jiná deska...

Mělo by to naběhnout úplně bez problémů. Prostě tam dej disk, při startu stiskni nějakou klávesu kterou tvůj BIOS potřebuje pro výběr bootovacího média (většinou F12), vyber disk ze Zotacu a máš hotovo :)

Díky, už jen později nějak vyzkouším.... moje deska má jen 2x Sata a nechce se mi dokupovat rozbočku pro PCI-E a stejně nemám další napájení... ale jinak dík