» Poradna » Ostatní

Překližku nebo umělohmotnou desku do krytu venkovní kamery (uchycení apod.)

Budu si dělat webovou kameru za pomocí Raspberry PI2, kamera modulu, lux senzoru a dalšího hardware. Na internetu lze koupit kryty na venkovní kamery, avšak co jsem se tak díval, tak uvnitř tohoto krytu je pouze umělohmotná deska na kterou se umísťuje "zřejmě" IP kamera.Potřeboval bych vymyslet nějaké uchycení Raspberry PI2, kamery a dalšího. Použiji určitě distanční sloupky, ale jak uchytit ostatní hardware ... zvažoval jsem nad koupí dřevěné překližky nebo nějaké umělohmotné desky.Co poradíte?

Odpovědi na otázku

Běžná překližka je nestabilní. Zkus laminát nebo mrazuvzdorný plast.

Překližku bych na venkovní provedení asi moc nedoporučoval, ve vlhkém prostředí se dost rychle kroutí a rozlepuje.

to by chtělo něco jako kuprexit, pokud se to ještě prodává...

Minulej tejden sem ho kupoval. Ale na todle bych zvolil nějakej plast. Třeba už použitou krabičku od nějakýho krému a pod. Nebo kus plexi. To se dá i tvarovat po použití horkovzdušky a nemusí se toho tolik řezat. Nebo pro vyšší level můžeš krabičku naohýbat z plechu a použít i pájku

Mno, jestli na to chce šroubovat PI a další HW, tak plech radši ne - něco si zkratuje. Plexisklo hrozně snadno rupne, když do něj bude vrtat. Napadl mne nějaký kus polypropylenu - něco jako jsou plastové kanystry apod. jenže to se zas může různě kroutit.A překližka je hořlavá a kombinovat s elektronikou není ono. A ve vlhku se začne kroutit...

Plech by teoreticky použít mohl, neohýbá někde ve stavebninách na ohýbačce, zadělá díry nějakým silikonem. Pak jen dá něco do toho nehořlavého.

Jo plech by se dal použít. Použiji na něj distanční sloupky.

No já hlavně potřebuji malé rozměry a něco dostupného na internetu v eshopu.

co třeba něco jako tohle za 9 stovek?http://www.dx.com/p/hosafe-13mb2w-hd-outdoo...

Slabé, 25 snímkov nedokáže zachytiť trénovaného ninju zlodeja, ktorý sa pohybuje ukrutnou rýchlosťou v rozhraní nad 26 záberov za sec. a viac.

Ty venkovní kryty jsou navíc obvykle vyhřívané. Ale mimochodem, na kolik tě takové řešení vyjde? Není levněnší koupit hotovou venkovní IP kameru?