» Poradna » Web a internet

Překlad videí na YouTube

Zdravím,nevíte náhodou někdo jak vypnout překlad videí na YouTube? Jde mi o název videa a následný popisek. Překlady do češtiny jsou fakt otřesné a kolikrát to nejde číst a dost mi to vadí. Předem díky.

Odpovědi na otázku

Myslíš titulky?

Myslím název videa, projíždím hlavní stránku na youtube a vidím krkolomné překlady názvů anglických videí které občas absolutně nedávají smysl.

Například některé překlady hudby. Tento je zrovna přeložen dobře, ale v drtivé většině jsou tam chyby a jednoduše to chci mít prostě v angličtině. https://ctrlv.cz/shots/2018/11/10/jLkM.png

Vypni si automatický překlad v Chrome.

Kdyby to překládal chrome tak bude překládat každé video ne? Jedná se vždy jen o některá, když se pak podívám dolů tak jsou tam i autoři překladů titulků do češtiny. Podle mě se jedná o překlady od uživatelů.

Teď jsem na to koukl a překvapeně na to koukám taky.Myslím že se ale jedná o automatické překlady Google a nedaří se mi najít vypínač téhle "užitečné" funkce.

Buď to nejde vypnout vůbec a nebo je záležitost majitele YouTube kanálu.

Tak to vypadá že to můžou upravovat i fanoušci https://ctrlv.cz/d9gq

Já to řeším nastavením jazyka YT na angličtinu, což na ty často přiblblé překlady zabírá. (Ale sám bych ocenil elegantnější řešení.)

A nepřekládá to pak naopak do angličtiny neanglický názvy?

Čus hoši, hele, automatické překládání názvů a popisku si nastavují vlastníci kanálu v YouTube studiu. Takže pokud umíte anglicky, doporučuji přepnout youtube do angličtiny, jak už zmínil kolega předemnou. Hezký zbytek dne

No ale nebude to pak zase překládat všechno do angličtiny?

nevadi mi nic