» Poradna » Ostatní

Preklad angl. vyrazov do slovenciny

vie mi niekto povedat oficialny preklad nasledovnych slov do anglictiny? (ide o nazvy komponentov v html formulari - potrebujem to na diplomovku). dikcheckbox, listbox, radio button

Odpovědi na otázku

Ja bych to neprekladal maximalni bych tam pod caru napsal svymy slovy co to ma za vyznam

no, bohuzial, musi to byt po slovensky. ja som iba myslel, ze niekto nevie, kde by to mohli vediet... ale dik aj tak

zaškrtávacie políčko,políčko s volitelným/vysúvacím/zoznamom,ale ten radiobutton neviem ako preložiť zrozumitelne,snáď ovládacie tlačidlo s programovatelnou funkciou.