» Poradna » Ostatní

Přejmenování souboru s dlouhým názvem.

Dobrý den.V dokumentaci rozbalené pomocí WinRaru se mi objevilo několik souborů pdf, které mají příliš dlouhé názvy. Adobe acrobat je kvůli tomu odmítá otevřít, Windows je odmítají přejmenovat a ani nedovolí zjistit jejich vlastnosti. Já je potřebuji přejmenovat, aby se pouze zkrátil jejich název (neboli aby byly zachovány). V diskusi byla popsána pouze možnost jejich odstranění, což nechci). Může někdo poradit, jak na to ?petrdepo@seznam.cz

Odpovědi na otázku

Co máš za souborový systém? Jinak zkus je uložit třeba do C:\Pak spustit CMD jako správce, napsat následující:cd C:\rename dlouhynazev.pdf x.pdfPřejmenuje to soubor s dlouhým názvem na x.pdf.

jak se projevuje nemožnost otevření v AR?jak se projevuje nemožnost přejmenování?

Předpokládám, že dlouhé názvy jsou i v adresářích, ve kterých tyto soubory leží - je tedy potřeba nejprve zkrátit jména těchto adresářů a pak, když se zkrátí celá cesta k těmto souborům, půjdou přejmenovat.Nebo z toho archivu tyto soubory rozbalit ručně s krátkým jménem.

Presne tak, pokial su suboru vnorene napriklad na D:\Dokumenty\Jirka\2016 Ucetni rok\Dulezite\Zmluvy\Faktury tak treba bud presunut tie subory o urovne vyssie, alebo skratit nazov(nazvy) danych foldrov a subfoldrov.Potom to pojde.A do buducna nevytvarat subory s extremne dlhymi nazvami.Inak celkom bezny problem vytvarany BFU.

Jde o to, že windows má pouze omezenou možnost délky názvu souboru včetně délky jeho uložení. Takže pokud máte nějakou hodně větvenou dokumentaci, kde je složka v podsložce, podsložky a každá má delší název, tak se stane to co popisujete. Přejmenovat vám to nejde, protože i po tom přejmenování jste zřejmě díky té dlouhé cestě delší ve znakách, než windows povolí. Takže soubory rozbalené z raru po jednom přesuňte přímo na disk C (Tento počítač, místní disk C). Tím zkrátíte cestu na min a soubor by měl jít přejmenovat a otevřít. Nesmíte ale přesunout celou tu strukturu. Pouze ten soubor.

Aby nadlimitnú dlžku nemal samotný súbor

zkusil bych původní archiv rozbalit např. do C:/A kde "A" bude název složky (aby se ti to nenasypalo rovnou na C:), jestli to pomůže. Jinak bych to přinejhorším zkusil přejmenovat z live linuxu ...

Jak píší kolegové přede mnou, je třeba zkrátit název adresáře se souborem tak, aby se i s názvem souboru vešel do maximální délky, kterou operační systém připouští (u Windows je to, tuším, 256 znaků).Jsou v podstatě 3 možnosti:1) pod cmd použít na přejmenování krátký název příslušného souboru2) umístit soubor do adresáře s nejkratším názvem, tedy do rootu některého oddílu (např. D:\)3) dosud nezmíněná možnost: pomocí substituce přiřadit adresáři písmeno disku, přemístit se na tento disk a postupovat podle bodu 2). Prakticky to znamená, že se napíše tento příkaz (je-li volné např. písmeno I:) vč. uvozovek:subst I: "plná_cesta_k_souboru"Potom se přemístit na I: a přejmenovat.Substituce se zruší příkazem subst I: /d

Unlocker 1.92 má v nabídce přejmenování, občas mi píchne, zejm. při ukládání na flešce. Po přejmenování restartuji a provedu přesun.Ve W7 lze změnit lineární hodnotu v regeditu: [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics] a hodnotu "IconSpacing = -1125" jsem změnil na "IconSpacing = -2200" (pokud nevadí delší ikony...), lze až na -2500.Vertikální hodnotuu jsem ponechal na původní hodnotě.

On sice neuvádí o které Win jde, má zřejmě vyšší verzi než W7, takže může použít jen Unlocker 1.92; ta spodní rada je reálnější.

Já v těchto případech otevřu archiv ve WinRaru (popř. jiném archivačním programu) a soubor jednoduše přejmenuji přímo tam.