Přeinstalovani win na SSD

Dobrý den,chci se zeptat,včera jsem si musel přeinstalovat windows 10 znovu na SSD,mám SSD 120GB od Kingstonu,chci se jen zeptat,celkem jsem Windows na SSD přeinstaloval asi 5krat,znicim si takhle SSD? Samozřejmě že mi hned neodejde

Odpovědi na otázku

Ano dochází k opotřebení buněk. Takže ano, "ničí se". Nicméně to je běžná vlastnost ssd, nic co by vám muselo znepokojovat.. Rozhodně nemějte strach, že jste to nějak urychlil. Předpokládám, že neformátujete a reinstalujete 5x do týdne. Při běžném užívání nemá cenu toto řešit. Pokud nechcete, aby se ssd ničilo, tak ho nepoužívejte a nechce to ležet někde v krabici. Ale bacha, ani tak nevydrží věčně. Pak ho ale nemá cenu kupovat, ne?

Děkuji,životnost se zkrátí o nějaký ten rok? Jak dlouho vůbec vydrží SSD?

Formátovat budu o víkendu, jinak formatuji podle potřeby, jo a co by se stalo kdybych přeinstaloval win znova teď v Sobotu? Nebudu to dělat, myslím vliv na SSD, děkuji

Kristova noho, to jsou dotazy... Proč jak dement pořád formátuješ a přeinstalováváš Windows? To snad není potřeba dělat častěji, než jednou za několik let, ne? A ano, samozřejmě to částečně životnost SSD zkrátí, ale zajímat tě to nemusí, protože to nepoznáš. Pořád kolem dokola, neřeš krávoviny a používej počítač tak, jak potřebuješ. Nikdo ti neřekne, kdy se ti co pokazí. Navíc tě klidně cestou ze školy může přejet auto nebo vám do domu uhodí blesk atd. Řešit jestli SSD vydrží 10 nebo 11 let, to je prostě pitomost...

Už zase řešíš takové pitomosti? Zapomeň na to, při běžném používání té životnost SSD vůbec nemusí zajímat. Dřív než ho opotřebíš, tak umře na nějakou závadu a nebo ho sám zahodíš, protože bude mít nedostatečnou kapacitu.

Spíš pátrej po tom, proč musíš tak často a tolikrát přeinstalovávat Windows. Buď máš v nepořádku HW (pak řešit problém HW, ne Windows), nebo tam cpeš kdejaký nesmysl za zasekáš si to sám (pak řešit problém mezi klávesnicí a židlí, ne Windows).

Ok, to je to, za seru si to a potom musím přeinstalovat windows,mužu tím nějak poškodit hardware? Děkuji za poslední odpověď

Spíš si tím poškodíš mozek, pořád vymýšlíš kraviny a řešíš něco, co není potřeba řešit...

Schválně by mě zajímal důvod tak častých reinstalací. Já mám systém na SSD více než 2 roky a v nejbližší době neplánuju reinstalaci.

podle mne zkouseni ruznych edici windows a nasledne jejich crackovani az se s jednim os to podari.

s takhle lacnym diskem neni co resit. kdysi jsem si koupil jako prvni ssd 32gb. a casem jsem kupoval vetsi a vetsi za stejnou cenu, takze niceni disku neni co resit. jen je treba nemit tam dlouho osobni soubory ale zalohovane na externim disku ci cloudu az ten disk odejde. mne ten ssd adata odesel dvakrat behem zarucni doby.

A odkdy formát něco přepisuje? Formát pouze označí místo za prázdné a nazdar. Data tam stále jsou. A je jedno, zda použiješ "rychlý" nebo "pomalý" formát. Rozdíl je jen v tom, že v tom pomalém se navíc disk kontroluje. Takže zrovna při formátu SSD nijak neničíš.Nehledě na to, že životnost SSD je celkem slušná i když ho používáš úplně normálně a na jakékoliv šetření kašleš.

Dobře, děkuji, pitomosti už řešit nebudu

Prostě I kdybych přeinstaloval windows znovu tak můžu poškodit hardware počítače? Více se už ptát nebudu to se neboj te

Ne, jen mrháš svým časem. Windows stačí nainstalovat jednou a při normálním zacházení vydrží roky.