» Poradna » Windows (a jiné OS)

Preinštalácia Windows 7 - oddiely

Ahoj,chcem čistú inštaláciu W7 na tom istom mieste, kde ju už mám nainštalovanú.Jak pripraviť / vymazať diskové oddiely, kde je teraz? Sú 2, jeden pre zavádzač (cca.100MB) a jeden pre OS (u mňa 40GB)?Dík.

Odpovědi na otázku

Staci zformatovat ten systemovy oddil = tech 40GB. Treba primo v instalatoru. Nic jineho netreba.

Nevím jak máš velký disk, ale prostě si ho rozděl (nebo nerozděl) podle svých představ. Ten 100MB dělat nemusíš, instalačka si ho vytvoří sama.

Dík. Takže nechať ten malý (100MB) oddiel alebo ho zrušiť (mám Acronis Disk Director 11) a W7 ho znovu vytvorí? Alebo ho ponechať a vymazať obsah, a W7 ho "automaticky" znovu-použije.Ide mi o to aby ten "inteligentný" inštalátor nevytváral ďalší (nový) malý oddiel... //HDD mám podelený na mnoho oddielov. Tam dáta ostanú zachované.

Instalačka si udělá, co potřebuje, nemusíš se o to starat.

Nic nemente. Jedine, co v ramci instalace na tema disku udelate, bude format toho 40GB oddilu.Cim dal tim vice je jasne, ze nejste tim, kdo by mel jakykoli OS instalovat.

Neptal jsi se náhodou už na to? Pokud jsi to nedal do teď nech to být nebo to někomu svěř, stačí že mluvíš o loader OS (100MB) a vím, že je zle.