» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace windows

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Koupil jsem si nový notebook, kde je nainstalovaná verze Windows 8, ale já bych chtěl Windows 7 (mám licenční kód a instalační dvd) a "sedmičky" mi vyhovují více. Má otázka zni zda mohu Windows přeinstalovat bez jakýchkoliv problému (poběží jak má) a zároveň jestli neztrácím nárok na reklamaci. Děkuji moc za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

No, sice se to tady řešilo milionkrát, ale budiž. Než se rozběhne nekonečná debata, zjisti, jestli k Tvému laptopu výrobce poskytuje ovladače pro Win 7. Pak zjisti jestli Tvoje Win 7 jsou krabicovka, protože jestli jsou OEM tak se s nima můžeš akorát tak vyfotit. A za třetí, se zamysli, jestli bebí lepší používat moderní OS, než tam cpát něco, čemu za chvíli končí podpora a na nový OS si dříve nebo později budeš muset zvykat stejně ...

TAky bych tam už nechal ty osmičky. Jestli ti chybí tlačítko start, tak si jej doinstaluj.(http://www.servispckupka.cz/jak_vratit_tlacitko_start... )

Ale později si bude muset zvykat až na windows 10 a ty se těm sedmičkám podobají o trošinku více než ty win8(.1)

Blaboly o koncici podpore W7 ignoruj. V ovladacihc neni problem, pochybuji, ze by neexistovali pro W7. Ujisti se akorat, ze ty W7 mas legalne a jdi do toho.

Hm né každý je schopen vyhledat ovladače pro notebook podle komponentů když to nenajde na webu firmy od které je ten notebook prodáván - dneska je docela běžné, že hodně firem dává jen ovladače pro win8/8.1 a i když se do toho dá nainstalovat win7 tak na to prdí (možná loby microsoftu?).