» Poradna » Windows (a jiné OS)

Preinstalace windows vista

Zdravím, potřebuji udělat přeinstalaci win vista na svém notebooku Asus. Mám originální recovery DVD i CD s ovladači. V Biosu mám jako primární načítání z CDROM, ale při startu notebooku a stisku F8 se po načtení disku nezobrazí možnost opravit windows. Zkoušel jsem asi 10x přesně podle návodů na internetu a Youtube, ale možnost přeinstalace prostě k dispozici není. Zbytek možností jako nouzový režim a zbytek nabídky je stejný. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Zálohuj data, a natvrdo přeinstaluj. Jestli se nedostaneš do systému, skus třeba: www.slax.org/cs/

Vista sa dá obnoviť aj so skrytej partície bez toho Vášho CD, skúste to odtiaľ.

Tovární zálohu bych rovnou odepsal.....aktualizace až do SP2..???.. Z toho by mě asi jeblo.. Ale Ládík to samozřejmě může zkusit.. tak hrrrrrrrr do toho..

Láďo, ty jsi Jouda, viď.. ???Klávesa F8 vyvolává u většiny strojů možnost spuštění nouzového režimu a mimo to i některé další možnosti oprav U valné většiny strojů se spouští možnost volby dočasného bootování klávesou F12.. Ale může to být i jinak. Buď si vygooglíš jak to konkrétně s tvým ntb .. nebo jukneš do manuálu Asus by mohl mít extra volbu pomocí klávesy ESC.. Nebo se nějak dostaň do Biosu a dočasně nastav prioritu Boot z DVD.. nebo USB disku..U tvýho noťasu, kde byly Visty(r. 2009..??), bych si nebyl si tak moc jist, zdali bude DVD mechanika natolik v cajku, že přečte na 100% obsah vloženého DVD.. USB disk by byl asi tou lepší a spolehlivější variantou pro instalaci OS, co myslíš..???

Aby tomu tak bylo,kdyz mackas F8.Musis vlozit DVD s Win. Vista retartovat a pokud mas nastavene bootovani s CDROM tak ne F8 ale mackat libovolnou klavesu a melo by naskocit instalace a az tam pak vybrat tu opravu Win.

F8, F11, F12..???Ale jo, je to možné.. zaráží mě jen ta klávesa F8.. Ale O.K. .. chce to prostě vyzkoušet.. Jen bych moc nevěřil té DVD mechanice a samotnému stařičkému DVD No, je mi to u pr.dele.. ať se Ládík třeba posere.. )

... F8 - na mojom desktope sa bootovacie médium zvolí práve takto. Mám dosku ASUS P5QC a tiež som bol z iných mašín zvyknutý na F12. A prišiel som na to čiste náhodou, keď som potreboval ísť do núdzového režimu a dal som F8 počas reštartu ... a vlastne už ani neviem akým klávesom sa ide na tomto PC vo Windows do núdzového režimu a ani ma to nezaujíma - už niekoľko rokov nepoužívam produkty M$ ...Na laptope a netbooku to mám "normálnejšie" - voľba bootovacieho média pomocou F12 ...

Ano,nenamítám, že by klávesa F8 nebyla tou dočasnou volbou priority boot.. Na každém PC je to různé..V práci máme stolní PC, kde je možné tuto volbu spustit klávesou F9