» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace windows 7

Zdravím, chtěl bych poradit s přeinstalací w7. Na flasce mam w7 ale když jí chci v biosu naboostovat tak to nejde. Normálně tam zadám first boost: flashdisk a second boost: hdd ale když to uložím flaska se nenaboostuje a normálně se spustí starý w7. zkoušel jsem i v biossu dát first boost: flash disk second boost: flashdisk a third boost: flashdisk ale stejně se načetl normálně starý windows. Zkoušel jsem dát ještě vlastnosti flashky a tam v záložce ready boost je že toto zařízení nelze použít pro ready boost a že to musí spustit správce ale nevim jak. Díky za rady.. :)

Odpovědi na otázku

Špatná instalačka.Špatně připravená bootovací fleška.Instaluješ v UEFI nebo Legacy módu?

to nevím.. a jak mam připravit flash k bootovani? nic jsem s ni nedělal jen vložil w7

Tak jednoduše to nejde, použij třeba Rufus.http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_...

tak už sem to pres nejaky program pripravil k bootovani ale tim se mi ta flaska zformatovala takže ten w7 tam musím dát znova :D ... a ještě bych se chtěl zeptat .. vytvořil sem si nový oddíl A: kam sem si vložil soubory ktere si chci ponechat.. až budu ten w7 instalovat budu tam mít možnost ponechat tento oddíl? na flash se mi totiž ty soubory nevejdou

však Rufus-ákovi musíš nasmerovať zo svojho úložiska ISO W10 SP2, až potom spusti tvorbu USB bootmédia, capíšto?

Ano, oddíl můžeš ponechat.

Ano, a potrebujes ISO tech Windowsu...