» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace OS

Dobrý den,prosím o radu. OS již přeinstalovávám několikrát, ale teď mám problém, se kterým si nevím rady. Vytvořil jsem si boot flash disk, protože daný notebook nemá optickou mechaniku. Boot flash disk je vytvořený z DVD, ze kterého přeinstalovávám svůj systém běžně. Jenže ten notebook, který chci přeinstalovat má FREE DOS. Chci zde nainstalovat windows 7. Normálně si v biosu nastavím priority bootování. Flash disk mi normálně začne spoštět kopírování souborů atd. Dostanu se do stavu, kde vybírám jazyk, čas,... Kliknu pokračovat a zde, kde bych si měl vybrat OS, jestli chci 64 bit nebo 32 bitovou verzi mně vyskočí hláška - že to nemůže najít ovladač CD/DVD, flash disk atd... Když dám procházet soubory (tak flash disk není najednou vidět) ani nesvítí... Je jasné, že dos nemá ovladač pro tento disk... Tak jsem zkusil vzit druhy flash disk prehral jsem ho aby ho systém free dost videl (normálně v příkazovem radku ho vidi jako další disk), ale pri instalaci opet není videt ani jedna z obou flesek... Nasel jsem si tedy ovladace pro ten notebook je to ASUS (ale jsem v praci a bohuzel si nepamatuji presne znacku). Jenze ty instalacky jsou vsechny .exe coz na dosu nespustim ne? Prosím kde sezenu potrebný ovladac abych ho mohl do toho free dosu nakopirovat (popř. prosím kam). Free dost nepoužívám, ale základní příkazy znám z příkazového řádku (cmd i z windows). Děkuji za Veškeré rady... Předem píši, že nemám extérní mechaniku a že se nejedná problém, že strkám flash disk do USB.3.0 (notebook má pouze 2.0).Musím běžet. Děkuji za rady a přeji hezký den.S pozdravem,Patrik

Odpovědi na otázku

A odstranění oddílů a formátování HDD to provede ?

Ne... Mohu jen vybrat jazyk... nedostanu se ani na odstranovaní oddílu atd...

Tomuto nerozumiem : "že strkám flash disk do USB.3.0 (notebook má pouze 2.0)."Pri W7 je problém s USB3.

Pise ze sa nejedna o tento problem

Skus w10. Ak nepojde ani ten, chybny HW

Jaký je to přesně typ notebooku? Co tam strkáš za instalačku, je nějaká upravená? K nainstalování FreeDos nepotřebuješ, přes diskpart vyčistíš celý disk, a pokračuješ v instalaci...

Je to ASUS E502S, instaluji tam WINDOWS 7, který mam na svém druhém notebooku a normálně se bez problému vždy nainstaloval. Cistil jsem celý notebook pomocí bootovacího acronis disk director... stejně to nepomohlo... mám ještě windows XP tak zkusím vytvořit boot flash disk s tímto systémem a zkusím to...

nefunguje ani xp... Chybí požadovany ovladac zarizeni jednotky CD/DVD

Vyčisti disk podle návodu, jak psal Edysák, a přidej ovladače pro usb 3.0 do instalačky Win 7. A znovu vyzkoušej...ovladače:https://www.asus.com/support/Download/3/557/0/... návod:http://codeabitwiser.com/2014/03/how-to-install-wi...

Jde o to, že instalátor Win 7 je zabugovaný a před kopírováním souborů se unmountuje z usb a nemůže najít zbytek instalace. Pak vyhodí onu hlášku. To je normální a instalátor to dělá už od dob SP1. Starší verze bez SP byla ok.Řešení spočívá v tom, že se po tom dialogu o chybějícím ovladači vrátíte na úvodní obrazovku s výběrem jazyka a flasku vytáhnete z usb portu. Potom ji musíte vložit do JINÉHO usb portu (ale 2.0, trojku Win 7 nativně neumí), protože jinak neproběhne remount.Poté už instalace doběhne do konce. Tedy pokud máte dobře vytvořenou flashku. Hodně štěstí

Ano,instalační médium OS W7 na usb flash disku 3.0 je pravděpodobně chybnéTedy instalačka W7 by měla být připravená na usb flash disku 2.0 .. Takhle jsem pochybil kdysi i na mém ntb. Jakmile jsem si instalačku připravil na starší usb flash disk 2.0, instalace OS W7 proběhla bez problémů..

Ahoj nejde to, ale diky flash disk se rozsviti a asi po 5 sekundach zase zhasne

Erneste ty kody jsem zkousel uz pred tim. Napsalo mi to ze dokonceno ci cosi ale atejne to neslo zkusim jeste to co edyak pise ale musim letet do prace dekuji za rafy chlapi

Akorat jsem nevedel ze se da I takto otevrit prikazovy radek. Ja vzdy daval opravit pc pak to zrusim a tam se mi objevi tabulka jestli chci prikazovy radek ats...

Omlouvam se za gramatiku na mobilu mi moc psat nejde tak zatim ahoj

Ahoj, taky řeším stejný problém na stejném PC, ale i když vytáhnu flashku a dám ji do toho druhého USB portu, tak mi žádný remount neproběhne a když to vrátím z té obrazovky kde mi chybí ovladač tak se mi to vrátí pouze na obrazovku instalace systému win 7 a nabídka nainstalovat a pak ty dole opravit a co je potřeba vědět o instalaci. Poraďte prosím. Děkuji Přemek.

"notebook, který chci přeinstalovat má FREE DOS. Chci zde nainstalovat windows 7"Znama chyba, na ktoru Microsoft kasle uz roky.Problem je ten, ze FreeDOS pouziva stary 16-bitovy "FDISK", ktory neni kompatibilny s Windows7. Instalacia Win7 tento stav ignoruje (nekontroluje / neprepise).Pouzi opravu (prepisanie) MBR (Master Boot Record)bootrec.exe /fixmbrbootrec.exe /fixbootbootrec.exe /RebuildBcdNavodov je kopec:http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.htmlhttps://neosmart.net/wiki/fix-mbr/"kde sezenu potrebný ovladac abych ho mohl do toho free dosu nakopirovat"To je zla idea, 16-bitovy FreeDOS potrebujes premazat (odstranit) a nie z neho spustat instalaciu 32/64-bit Win7.Kedze nepises ci chces Win7 32-bit / Win7 64-bit, tak pozri:https://www.hojko.com/asus-e502s-freedos-proble... P.S. preklep "Free dost" potesil.

A to nejlepší na konec..???A teď nevím: .. na konec nebo nakonec..

Tak nakonec bych asi tipnul, že máš vadnou instalačku Instalačku W7 si stáhni odtud. Je to universální downloader, který stahuje origo ISO ze serverů MS. Ten odkaz sem nedávno dával Juwa2:https://www.heidoc.net/joomla/technology-science...

zkusil jsem stahnout novou instalacku a stejně to píše to samé.... chybí ovladač CD/DVD ted zkousim vytvorit boot disk - Active boot disk a zkusím ještě jednou vyčistit disky jinak fakt uz nevim... asi to poleti z okna :D

Ještě nějaké rady prosíM?

Nechápem minusy (ale tie sa tu dávajú podľa sympatii), ale prečo neskúsiš W10? Len ako test

Zkusil bych nainstalovat Windows 7 přímo z pevného disku, tj. ne z USB. Návod je tady: http://www.itnetwork.cz/windows/tutorial-instalac...

Teď zkouším windows 10 a ta se instaluje normálně.... tak já to nechápu.... možná potom půjde i ta windows 7.... nebo už ji potom nainstaluji z windows 10 ze systému tu windows 7... Děkuji všem... Snad bude instalace uspesna

Protože Win 10 podporuje usb 3.0 na rozdíl od Win 7. Výše jsem ti nechal návod, ale očividně ses na to ani nepodíval.

On se na to jistě podíval. ale protože tomu nerozumí, tak píše dál nesmysly.

Nechapu na co se mám dívat na usb 3. když jsem psal že notebook nema usb 3............................ má pouze 2:0

ďalší čo nepochopil, že puk nemá USB 3.0

Ty si tiez moc toho nepochopil a tvaris sa ako super radca.Nazvat autora, ktory sa slusne opyta "puk" si dovol tak na Luniku v Kosiciach.

Myslel som note-puk . A veľmi neradím, lebo ani mne to nedáva zmysel. "Rada" skúsiť W10 je len test, aby sme sa mohli pohnúť a porovnať, ale riešenie ešte neviem.

Píšou, že to má i usb 3.0, tak mlč. https://www.technodom.kz/catalog/notebooks/p/38441

"Předem píši, že nemám extérní mechaniku a že se nejedná problém, že strkám flash disk do USB.3.0 (notebook má pouze 2.0)."Nemám čas overovať všetky info od tazateľov

Tak příště než něco napíšeš, tak si to dvakrát ověř a neplácej hovadiny.

Overovať všetko, čo píše tazateľ? To potom poďme rovno za ním, aby sme mali istotu, že aj názov NB opísal správne...

Máš UEFI nastavený na legacy?

UEFI je UEFILegacy je klasicky BIOS"Máš UEFI nastavený na legacy?" je totalny nezmysel.