» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace OS a na oddílu D: žádná změna?

Přeinstaloval jsem visty ze skrytého oddílu na disku, jen mi není jasné proč všechny uložené soubory na oddílu D: zůstali netknuty? Kdyby mým úmyslem bylo vyčistit zavirovaný počítač a něco se nacházelo na D: tak by to byla zbytečná práce, ne? Jsem z toho trochu překvapený.

Odpovědi na otázku

ano, ja osobne tieto recovery neuznavam..vždy inštalujem system od základu sám..

Přeinstalace systému a to jak ta normální (z inst. disku), tak ta z recovery oddílu se týká jen oddílu C se systémem. Pokud bys přesto toužil po zformátování oddílu D, nic ti v tom nebrání.PS: Pokud máš obavu z virů, tak věz, že viry může být napaden i ten recovery oddíl ze kterého jsi to slavnostně obnovil - takže jediný naprosto spolehlivý způsob je zformátovat celý disk a obnovit ho ze zdravé zálohy umístěné na externím médiu, nebo čistá instalace z inst. DVD.

kedy sa môže nakaziť recovery oddiel? Vo výrobe, alebo neskôr má virus na neho prístup?

vírus sa môže dostať do MBR a tým pádom pomôže len prepis MBR čo znamená výmaz všetkých partícií..

Uz to nehul prepis mbr neznamena smaznutíi odilů tam je jenom zaznam,asi o prikazu kterej to děla nic neslyšels ještě?a o tom jak se zaznam obnovuje taky ne asi..a o gpt tuplovaně ne vid?zaležitost drtivy většiny novejch strojů

Na oddílu D, pokud tam tedy nesmyslně neinstaluješ programy, se nemá jak co zavirovat ...

Jsou tam jen filmy jak z DVD tak stažené z internetu a byla tam záložní bitová kopie, ale tu jsem před reinstalací smazal.

Tomu se rika rozumne vysvetleni. Jen tak dal.

No? Tak to je snad dobře ne, že jsi o nic z odd D nepřišel ne?

Zeptám se na něco trochu jiného. Pokud bych chtěl vytvořit Rescue CD stažené z netu, když tedy nemám jistotu že ani po reinstalaci z recovery, že je můj disk čistý, mohu tento vytvořit na mém stále potencionálně zavirovaném počítači, nebo bude lepší to dát vypálit někomu kdo má stopro čistej disk?

Já nerozumím tomu "vytvořit Rescue CD stažené z netu ... ". Prostě stáhneš nějaké ISO a vypálíš ho, tečka. Myslím že ta paranoia z virů není namístě Ovšem co myslíš tím Rescue CD fakt netuším ...

Přiznávám, že trochu paranoidní jsem, mám tu nějaké nestandartní chování.http://www.avg.com/cz-cs/avg-rescue-cdhttp://support.kaspersky.com/4162

Chceš- li mít 100% jistotu čistého PC, tak nešpekuluj, zformátuj CELÝ disk, vytvoř si oddíly dle potřeby a nainstaluj Windows z čisté instalačky! Jinak se budeš motat furt dokola.

na to se vykašli. AVG nechytne ani rýmu a akorát dělá paniku. nainstaluj si čistý system, nastav firewall, chovej se na netu jako normální člověkj a je po paranoi

Taky to tak cítím.Tedy jen, když mám legální visty naintalované na noťasu, ale s tím nebylo dodané instalační médium, tak ho seženu někde, zřejmě v nejbližším IT krámku?

To stáhneš všude možně na netu, s tím bych si hlavu nelámal