» Poradna » Notebooky

Přehřívání.

Ahoj, je možné aby den starý notebook konkrétně lenovo ydeapad y50-70 i5 gtx 960 Měl teplotu při hraní her 60C ? Notebook je z Broušeného hliníku a při této teplotě jde cítit to teplo i na klávesnici a to dost. Ruku na něm udržím ale jde to dost cítit. :D Díky. Nevím jestli reklamovat, neboť toto se mě nezdá normální.

Odpovědi na otázku

tak 60 je celkem normal pri hrani toho bych se neobaval

Vezměte vúvahu že to, co vnímáte je povrchová teplota navíc ještě snížená rozptylem tepla v hliníkovém těle. Vnitřní teplota je pochopitelně výrazně vyšší, tam byste na většině komponent už ruku neudržel. Jak se asi to interní smažení těm vnitřnostem bude dlouhodobě líbit je otázka. HDD se to dlouhodobě určitě líbit nebude a ani módní SSD z toho nebude jistě nadšený. Kondensátory také ne a degradace plastů je samozřejmostí. Reklamovat není co. Každý servisní technik vám sdělí, že při běžném užívání se NB nadměrně nezahřál a reklamaci vám zamítnou. Hraní her není běžné užívání NB ani na těch, co jsou hrdě označovány za "herní". Koupě NB na hry je ta nejméně moudrá investice. Za těch cca 30 000.- Kč bych si koupil nějaký levný NB za pár tisíc na běžné věci a za zbytek bych si postavil opravdu výkonný desktop na hry. A ještě by asi pár tisíc zbylo.

Mě jde spíš o to, zda-li je v pořádku ta pocitová teplota na klávesách. Ne že by to byly teplé ale ono to pár stupňů mít bude. Pocitově je to občas nepříjemné. Tak by mě zajímalo zda-li je to normální u toho notebooku nebo ne.

mal si si kúpiť desktop. Je dosť testov NB, kde merajú teplotu klávesnice, ktorá má aj okolo 40°C. NB nemôže mať 12x8cm chladič, ktorý by zamedzil zohrievaniu klávesnice ani klávesnica nemôže byť 1cm nad MB, lebo NB by nemal 2cm, ale 3 a zbytočne (resp. nikto by taký nechcel aj keď so studenou klávesnicou)

To je slusna teplota, na to ze nacpali obsah herniho PC do v podstate neuchladitelneho prostoru. Casem, jak se bude postupne ucpavat chlazeni, se bude teplota zvysovat po malych stupincich, az se jednoho dne usmazi grafika. Laptop vydrzi max. 2 roky, pokud se pravidelne nerozebere kompletne cele chlazeni a nevycisti. ☺

Normál jede na 45-50C Jen pokud hraji něajakou hru tak jede na 70 výš sem ještě neviděl.