Přehřívání Threadrippera 1950X

Ahoj vespolek,chtěl bych pořádat o radu někoho zkušeného. Hodně rendruji 3D grafiku a můj program jede render primárně na procesor, tedy jsem si pořídil Threadrippera 1950X a k tomu vodní chlazení Enermax LiqTech TR4 360. CPU se mi ale během pár minut rendrování přehřeje (75°C) a zamrzne PC. Myslel jsem si, že sedí špatně blok na CPU a že pasta stojí za prd. Pořídil jsem tedy místo pasty kapalný kov (Thermal Grizzly Conductonaut ), ale výsledek stejný. Vodní pumpu mám natvrdo napojenou na molex, takže by měla jet naplno (doufám - svítí) a ventilátory vodníka na CPU FAN. Žádný jiný setup jsem tam nedělal. Při zátěži jedou větráky naplno a z PC jde fakt pěkně teplý vzduch... leč nejspíš... jak se podle všeho zdá... nestíhá chladit. A to by měl údajně tenhle vodník zvládat chlazení až do 500w, přičemž CPU bere ve špičce podle programu cca 250w.Pro sichr konfigurace PC.Deska: ASUS ROG STRIX X399-E GAMING - AMD X399Cpu: AMD Ryzen Threadripper 1950XRAM: HyperX Predator 32GB (4x8GB) DDR4 3600GK: MSI GeForce GTX 1080 GAMING 8G, 8GB GDDR5XSSD: WD Black M.2 NVMe 2280 - 500GBPokud podtaktuju procesor na 2,2 Ghz, tak se udrží, ale když ho nechám letět na 4 Ghz, tak se přehřeje a zamrzne...Napadá vás nějaké řešení?Díky za jakýkoliv tip. Elek.

Odpovědi na otázku

75 není nějak dramatická teplota (ale ideální taky ne) Jaký používáte zdroj? Při přehřívaní by Vám nedržel ty 4ghz. V tom problém nebude.

Ahoj. Zdroj tam mám Fortron HYDRO G850 850W. Já se jen obávám, že ten nárůst teploty je tak dramatický, že to ten vodník neodvede.... nebo si to jinak nedovedu vysvětlit...

Jen tipuju ale blbě fungující vodník. Půjčit si normální trochu slušněj vzduchovej chadič a bude hned jasno.

Nejsem si jistý.... render jede cca 20 minut a po celou dobu jede CPU na plný výkon. Myslíte, že opravdu odvede dlouhodobě tolik tepla? Koupil bych klidně jiný, ale abych nedopadl stejně.

Ano tohle i kvalitní vzduchové chlazení dá.

Tolik tepla bez problemu odvede jakekoli slusne vzduchove chlazeni. A nemusi to byt ausgerechnet 12cm/14cm/15cm Noctua, ikdyz ta by byla fajn. (Predpokladem je odpovidajici skrin s rozumnym airflow.)

Podle té fotky mu žere procesor 250 W.

Čti, kdybys to četl předtím, nekoupil by sis chladič, který jsi koupil.https://www.anandtech.com/show/12454/analyzing-thre... Co teploty VRM?

Ahoj. Screenshot teplot atp. jsem hodil sem: https://ibb.co/kkCdZJ

Co je to za omalovánky? Nevidím tam VRM.https://www.hwinfo.com/download.php a otevři si v něm Hardware monitor.

Spíš bych to viděl na přehřívající se VRM na zájladní desce, ta ROG nemá vůbec žádný chlazení. Takže bych to viděl na to že bys měl vypnout XFR, clock dát na 3.5GHz a nechat to tam. 75C není vůbec přehřívání, v CPU to nebude.