» Poradna » Notebooky

Přehřívání notebooku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přehřívání. Notebook mám cca 1rok, když zapnu hru a počítač je v plném zatížení tak teplota CPU je 60°C - 70°C, a když do toho ještě zapojím nabíječku aby se notebook současně s hraním nabijel tak během pár minut teplota vzroste na 97°C tak jsem to okamžitě vypnul aby nedošlo k poškození. Máte pro to nějakou radu co s tím dělat? Je to normální nebo může být třeba poničená baterie? Mám omen by ho 15-dc1102nc

Odpovědi na otázku

"Herní" notebook jede na plný výkon většinou jen ze zásuvky, proto má vyšší teploty. Na baterii má výkon omezený, protože by to baterie neutáhla. Takže to není nic divného. A ani ty teploty nejsou nic extra divného. Nicméně pokud dříve byly teploty pod zátěží při napájení ze sítě citelně nižší, tak máš něco s chlazením. Nejspíš prach. Takže ho nech vyčistit.

Jak to bylo zezacatku nevím až teď jsem zkoušel hrát hru, jde nějak v nastavení nastavit aby byl výkon stejný ze sítě jako z baterky? Aby nedocházelo k tak velké teplotě jak bylo přes 90°C už jsme to cítil na klávesnici. Nestál zrovna málo tak si ho nechci zničit mým občasným hraním 4x do měsíce

jedine, co mozes spravit je nespustat na nom hry. To je ale v priamom konflikte s ucelom daneho notebooku, takze idealne riesenie by bolo, keby si ho vratil a HP ti vratilo $$$. To sa ale nestane = zial ina moznost ako v buducnosti nekupovat "herne notebooky" neexistuje. Ludia im tie sracky co vyrabaju a predavaju musia obuchat o hlavu.

tyrat notebook hranim z baterie, ty si ukazkovy …..

Já moc nehraji hry ale chtěl jsem notebook na práci, aby byl rychlí a výkonný a sem t na odreagování abych mohl něco zahrát 😐

nazdar, blbá chladící podložka za pár stovek mi stáhla teplotu o 20 stupnů při hraní- co ji taky vyzkoušet?

Dobrý den mám jí má dva větráky stala 600kc a nic moc

-kdyby sis nejdříve něco o chladících podložkách a jejich "účinnosti" něco přečetl, ušetřil bys 600,- Kč.- píšeš, že notebook máš 1 rok. Pořizoval jsi ho jako nový, nebo byl kupovaný "z druhé ruky", tj. eventuálně "utýraný"?

o 20°C ?? to kecáš. Testoval jsem několik podložek na několika NTB a nikdy to nebylo lepší o víc jak 5°C. Ale to je maximum, spíš to bylo míň.To si ho spíš měl předtím položený na povrchu kde k němu zespoda nemohl vzduch.

Samozřejmě že kecá....a blbosti k tomu.

Chladící podložka ( i sebelepší) jen takové placebo; pro dobrý pocit, že pro našeho nejlepšího kámoše něco děláme.

kdyz hrajes hry tak se notebook i stolni pocitac bezne zahreji vice - souvisi to s vyssim vyuzitim CPU a predevsim Grafikymuzes udelat toto:1. vycistit vetraky - kup si stlaceny vzduch a profoukni to (pokud si troufas tak sundej i kryt)2. muzes zkusit zjistit zda je k dispozici software pro ovladani vetracku pro tvuj notebook a preventivne je pred hranim pustit na plny vykon3. porid si chladici podlozku s dalsimi vetracky4. muzes zkusit prepastovat cpu a grafiku - ale tohle delej jen v pripade ze vis co delas, takze radeji ne

Body 3 a 4 su uplna picovina.

U 1 ročného NB bod 4 = kvalitná cesta, ako ten NB ešte viacej doyebať.Bod 3 - podložka chladí LEN spodný kryt, ale nie vnútro NB - tam sa z nej dostane cca 10% toho zvíreného vzduchu = osoh je na 10% = max. 1-2°C stiahne.

bod 4 se vyplati jen kdyz pouzije nejakou drahou pastu treba Kryonaut a i tak ziska k dobru tak maximalne 1-5°C

Jaká by měla být optimální teplota když je spuštěna hra?

no já když na mém Aceru Nitro5 s RTX3060 zatížím grafiku na 100% tak se to drží na 65°C. Ale mám ho čistej a provozuku ho tak aby k němu mohl jít čerstvej vzduch tam kde je sání.Ty ho každopádně pravidelně čistia hlavně u her sniž detaily a rozlišení.. jedině tím snížíš zatížení grafiky.Jo a doufám že tě nenapadlo hrát na té GTX 1650 ve fullHD... to není grafika na graní ve fullHD a pokud to tak provozujež tak si ten notebook pomalu likviduješ.

Čím nižší, tím lepší. Ale u těchto notebooků nejde očekávat zázraky. Často je úspěch, když se drží pod hranicí, kdy se začíná omezovat výkon. Což je zhruba tvůj stav. A pokud se ti to při hraní povede dostat pod 90°C, považoval bych to za úspěch. Pod 80°C pak za zázrak.Pokud máš 60 Hz displej a hodně fps, zapni si limit fps na 60 (nebo zapni vertikální synchronizaci). Počítač nebude vyrábět ty zbytečné snímky navíc a nebude tedy tak vytěžován.

musí prostě srazit náročnost her, takže snížit detaily jak jen to jde a nižší rozlišení naž fullHD a jak píšeš vyčistit a udržovat čistý. Trápit lowend NTB grafiky na FullHD je cílená likvidace notebooku. To se nedá dlouhodobě uchladit a navíc teď přichází léto..

da, keby to chceli uchladit, tak by to uchladili. Len potom by ten notebook nemohol byt tenky, ze sa tam nezmesti RJ45 konektor a nepokazil by sa den po zaruke.

už při nákupu to nebyl dobrý výběrale měl bys k tomu mít onsite záruku, takže stačí zavolat hp a otravovat je dokud je v záruce

Děkuji všem moc za informace 😊🙂 ještě mám dotaz co by měl obsahovat počítat dejme tomu stolní tak do 30.000kc jaký procesor grafiku a tak aby byl herní a zvládal FULLHD hry

Koukal jsem na alze na Acer Nitro N50-610 GamingŽe bych si časem pořídil pc čistě na hraní a notebook bych měl na práci. Alespoň bych tyto dva stroje šetřil a jak notebook tak pc by nebyly přetěžovaný

link umíš dát?

Stáhnout intel extreme tuning utility, podvoltovat procesor, Vcore srazit o -0,135V a stejně tak Vcache. Mám taky i5 9300h a můj kousek je stabilní dokonce se snížením o -0,150V, teploty spadli dolů z 91 stupňů na 80 stupňů.