» Poradna » Počítačové sítě

Přehřívání modemu

Ahoj, mám modem compal ch7465lg-lc, který při měření teploty v určitých bodech (ne po celým povrchu ale jen v některých bodech) dosahuje teploty až 42°C. Nevím kolik může teplota na modemu dosahovat, ale zdá se mi to dost. I přes tuto teplotu internet běží jak má a nepadá. Chci se tedy zeptat zda je to ještě normální, nebo si mám pořídit jiný modem.

Odpovědi na otázku

Koukám, že ty máš nějakou obsesi z teplot zařízení, že? https://www.zive.cz/Pokud to funguje a nekouří se z toho, tak to neřeš a doporučuji se zbavit toho IR teploměru, evidentně ti přidělává zbytečné starosti.

Nesmíš být tak zlý a kazit mu radost z vánočního dárku.

Když se ti to zdá dost, postav k modemu malý ventilátor, který ho bude ochlazovat. Nezapomeň také současně sledovat teplotu napájecího adaptéru modemu i ventilátoru. Teploměr máš jistě kalibrovaný.