Přehřívání laptopu - pomoc s underclockem

Ahoj,

začíná léta a s tím i můj známý problém s přehříváním laptopu. Je to HP nc6400 s Core2Duo 1.86Ghz (T5600 myslím). I při prolézání webu a pouštění multimédií se dostanu na 65C a to je laptop v dokovací stanici, která je přizvednutá a tak se mu dostane víc vzduchu. Tmax je sice 100C, ale to mi příjde jako sebevražda.

Je nějaká reálná možnost že výměna teplovodivé pasty (přeci jen je to model z roku 2008) za novou by mohla pomoci? Nebo případně jakým způsobem lze trvale podtaktovat CPU, aby se nějaký ten stupeň sundal?

Děkuju

Odpovědi na otázku

Jistěže je to reálné. Vyměnit pastu, nedávat ji tam metrák, ale pouze tenoulinký film a hlavně vyčistit ventilátor + ventilační otvory. Ten laptop je tak konstruován, podtaktování není nutné, to by ses dobrovolně okrádal

Chlazení vyčištěno, pasta příjde v pondělí, tak uvidím. Děkuji

jakou pastu jsi objednal ? jak moc bylo chlazení zaneřáděno ?

Jak bylo receno, zakladem je cisty chladici system. V Moznostech napajeni si zapni Usporny rezim. CPU a sbernice se pak automaticky podtaktuje.

Chlazeni je strasak moderni doby.dulezite sice je, ale neni potreba za kazdou cenu chladit vsecko a vsude. Jak pisou kolegove vys - chlazeni je potreba udrzovat pruchozi. Jakykoli jiny zasah je zbytecny, pokud objektivne nedochazi k problemum zpusobenym prehrivanim. cisilka, ktera padaji z teplotnich senzoru jsou prinejlepsim k prdu

podvoltuj to a podtaktuj to pomocí RM Clock, to samé zkus udělat s grafikou

To může samozřejmě doporučit jenom blbeček který nerozumí absolutně ničemu - NEBRAT VÁŽNĚ !