» Poradna » Notebooky

Přehřívání herního notebooku

Dobrý den,Před zhruba 2 lety jsem si pořídil herní notebook Lenovo Y50-70 za nějakých 25 000 Kč. Notebook prvních pár měsíců běžel dobře, ale pak se začal přehřívat. Doteď jsem to neřešil, ale začínám si uvědomovat, že mě to velmi omezuje a chtěl bych to vyřešit. Počítačům moc nerozumím ale notebook má 8GB RAM, Intel i5 a nVidia GTX 960M se 4GB Vram. Dříve jsem hrával GTA V, ale teď už mám problém i se hrami jako Minecraft. Notebook začne neuvěřitelně pálit v oblasti kláves F2-F5 a okolí, FPS značně klesnou a jednou za půl minuty se na několik sekund hra zasekne na +- 5 FPS.Chtěl bych vás poprosit o pomoc, byl bych moc vděčný. Jsem student bez peněz a nemůžu si dovolit dát notebook do servisu. Také nemám skoro žádné zkušenosti s PC, tak případné rady prosím formulujte jako kdyby jste mluvili s dítětem.Za veškerou pomoc moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Dej to do servisu aspoň vyčistit a přepastovat. Nebo nehraj.

A co přibližně stojí takové vyčištění a přepastování?

A co že to studujete? Internet, Google neznáte? Tak nadhodím:https://www.czc.cz/servisni-balicky/clanek

Vadný ventilátor, chlazení zanešené prachem...nevím co chcete slyšet od nás, nemáte zkušenosti, a chcete to bez servisu opravit jak?

Díky moc za rady :) Zkusím tedy ten servis

No jasne, ked s tym nemas ziadne skusenosti, mohol by si napachat skody za viac penazi ako bude stat vycistenie v servise.