Přehřívání GTX 770

Dobré ráno,přehřívá se mi grafická karta gigabyte GTX 770, bez zátěže běží na 50stupňů a při testování ve FurMark se teplota dostala až na 80stupňů. Kartu jsem přečistil přepastoval pastou https://www.czc.cz/coolermaster-ic-essential... .Nevíte v čem je problém ? Karta není taktována ! A case je momentálně otevřená.Předem díky za rady !

Odpovědi na otázku

Problém si napsal do dotazu, máš otevřenou skříň. Udělej si kvalitní airflow ve skříni a 80° se bát nemusíš, jsou to v pohodě teploty, pokud se to na 80° stopne.

Mám pod gk fan tak aby odfoukaval teplý vzduch pryč a v case je větší chlad než kdyby byla zavřená :) 80° ale určitě není standardní teplota v zátěži této GPU :(

80°C není problém:http://www.cnews.cz/recenze/gigabyte-gtx-770-... Zkus ten větrák otočit, teplý vzduch jde nahoru, takže pokud je větrák pod grafikou, tak ať pod ní fouká čerstvý vzduch.A v normální, dobře větrané a zavřené skříni, není problém dosáhnout normálních teplot. Jakou máš skříň a jak v ní máš řešené větrání?

Zkusím vyzkoušet. Case mám hrozně starou proto jí mám nyní otevřenou jinak by se hrozně zahřála. Budu kupovat novou NZXT nebo CoolerMaster. Pak už se s airflow pobavím :)

U CM pozor, stále má na trhu spoustu starých skříní, které mají větrání dost mizerné. Raději do výběru zařaď i SilentiumPC, Zalman a Fractal Desing. Pokud se vyhneš nejlevnějším skříním, tak to bude ok. Třeba RG1 má pod grafikou tunel, na který jdou osadit větráky, které pak foukají čerstvý vzduch přímo pod grafiku:https://abload.de/img/regnum-rg1_0height3se...

Jaké case by jste mi doporučil ? S dobrým airflow do cca 1500,-

Za tu cenu je dobrá volba Fractal Design Core 2500 (nebo 1500, pokud máš mATX desku). Ta umožňuje udělat velmi dobré větrání. Klidně až 3xIN + 3xOUT, kdy stačí nízké otáčky (i pod 500rpm) a je to tedy tiché.

Ta vypadá dobře, mám právě ATX.

Fractal Core 2500 nebo pokud chceš okno (a nepotřebuješ mechaniku) tak NZXT S340,samotnýmu mě dneska přijde,uvidíme jak se v ní bude stavět.

Myslím že v jeho situaci bude mít mnohem lepší airflow i nejlevnější Zalman Z1

Všechny case mají lepší airflow než mám teď já :) To neznamená že musím vzít nějakou slabší.Našel jsem bazarovou Cooler Master Stacker 831 SE. Ale nejsem si jistý jestli má dole pod grafikou pozice pro větráky.

K čemu na GTX770 potřebuješ proboha dole větráky. Udělej si normální průvan zepředu dozadu a máš klid.

Tak jestli sedí dobře chladič...tak si měl smůlu na GPU...některé jsou prostě chladnější...některé topí. 80...770 snad snese ne? Jen nepůjde moc taktovat.

80° sice snese, ale já chtěl právě taktovat :/

Tak...ono...můžeš ...nevím kde přesně má tato GK teplotní strop, ale 85-87stupňů to snese. Teda nechal bych to až na zimu...budeš mít v pokoji příjemné teplíčko

Dalsi co nepozna rozdil mezi zahrivanim a prehrivanim