Přehřívání grafické karty

Dobrý den, Mám Grafickou Kartu EVGA GTX 1050 Ti SC Gaming 4 GB DDR5Procesor i5 2400, 3.1 Ghz8 GB RAMA při hraní hry Pubg má moje grafická karta třeba 95 stupňů. Chci se zeptat, je toto normální ? Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Tak standardní to není, nejspíš se peče v uzavřené skříni. A je to určitě 95 C? Na tak low-end netopivou kartu je to až pozoruhodně mnoho.. (tok měly běžně snad jen staré Radeony :D )

Ja bych si skoro tipnul, ze ta karta "treba 95 C" s nejvetsi pravdepodobnosti nema. Nekde bude chyba v mereni, pripadne v jeho vyhodnoceni.

Taky se mi to nezdá... Jako měl sem gpu co tohle uměly, ale to byly fakt staré Radeony (rekord asi 105C a opálenej Pcie slot ) , případně fakt vyšší řady Gpu. 1050ti sem měl a ta netopila a dokonce mám pocit, že existují is pasivem (velkým pasivem). Takže za mě použít 2 různé sw a změřit teploty (mám rád hw monitor třeba). Pokud by měla gpu 95C, bude ukazovat třeba i čidlo teploty na desce hodně a pod. (když se "rozjela" moje mini GTX 970 (jedna z gpu co používám) na 80 C, tak čidlo na desce ukazovalo 65 C ( ale to je extrém)

U GF8800GT byla tohle "bezna provozni teplota". Ale ze by realne rozzhavil timhle zpusobem GTX1050 (se slusnym chladicem) se mi zda byt proste divne.Ano, ostatni cidla by musela ukazovat timhle hicem ovlivnene teploty a i na dotyk (zde uz spis radeji jen priblizeni ruky k chladici) by se to dalo snadno detekovat.PS: Jenze tahle konkretni karta ma to chlazeni fakt nesmyslne - jeden vetrak. :o(

Nevim, jak je to tady, ale par podobnych karet jsem videl hodne zhavit, protoze jejich chladice byly kompletne ucpany prachem/chlupama. Takze uz podobne teploty nevylucuji. :)

Jistě, může to být reálné (obzvláště tohle je ta mini verze), ale na takové teploty dostat tohle gpu, to už není jen otázkou trochy prachu...

JJ, v tomhle pripade by to mereni bohuzel asi mohlo byt presne. Obzvlast je-li pro pouziti prtave verze karty nejaky prostorovy duvod (hodne spatna skrin). :o(

Mám tu nejzákladnější skříň co snad jde. Myslíte, že by bylo lepší, kdybych si to odmontoval a šlo mi vidět na komponenty ?

Ignoruješ věci co tu padly :- je to orpavdu 95 C ?- pokud je to shit case, koupit rozumnou, nebo nějak řešit airflow.. (nevěřím tomu, že ta gpu má i v horší case 95 C... mám chuť si jí jít koupit a zkusit to..)- TO odmontoval, myslíš bok case.... to je spíš dočasné řešení a pokud ta gpu má problém, něco je špatné.. (to je jak přelepit ukazatel v autě, že ti dochází benzín..)

Omlouvám se, ale myslím, že jsem problém vyřešil. Na mém chladiči byl drát, který zbržďoval točení chladiče. Teď má moje karta v klidovém režimu 34 C a měla kdysi 65 C

Tak bez chlazení je i těch 95°C při hraní docela ok. Ale spíš už zasáhly ochrany a teploty dál nepustily. Buď za ně rád, jinak bys už byl bez grafiky.

BTW, zastavenie motorčeka ho nepoškodí? Elektromotory vtedy zhoria

Já mám 3 roky 770 gtx 4giga a teploty na full rozlišení kolem 80 stupňů. Že dne naden asi před měsícem 99 stupňů. Také nechapu

Pokud se ti ve skříni nehýbe vzduch, tak je třeba docílit toho, aby se tam hýbat začal. Pokud to skříň neumožňuje, tak je třeba ji vyměnit za nějakou vhodnou pro moderní PC. Jelikož máš hodně úsporné PC, co nijak zvlášť netopí, tak to musí být sakra debilní skříň a její výměna bude velmi pravděpodobně nejlepší řešení. Otevřená bočnice je jen nouzové řešení, které se pro dlouhodobý provoz nedá moc doporučit. Ale je to tvé PC, takže si s tím můžeš dělat, co chceš.

Díky za pomoc, moje grafika má při hraní Pubg maximálně 60 C

Jakou KONKRETNI skrin mate? Jestli je zakladni nebo blika 16.7M barev je celkem jedno. Zasadni je jak je velka, kolik a jakych je v ni ventilatoru.

Už to asi není téma, na ventilátoru (teda psal chadič, ale asi myslel ventilátor) měl nějaké cosi kdesi co ho brzdilo (což je divné, to by rachotilo, i při 500 otáčkách cokoliv udělá nepříjemný bzukot (komu se někdy zaplet káblík od ventoše ví své..)

JJ, ja to cetl. A absence hluku, respektive to, ze si ho nevsiml, mne taky prekvapuje.Ale slo mi o to, abychom se ujistili, ze kdyz uz ma nestastny typ GK, aby byl aspon v te skrini dostatecny pruvan. (Ale soucasna teplota uz je OK, tudiz to neni nutne resit.)

V jaké skříni to máš zavřené?

Já mám grafickou kartu stejnou a při hraní pubg na střední detaily mám 75°C a kolem 60 fps. Stáhl jsem si mši afterburner aby se mi fps zvýšili, jinak bych to hrál na 45 fps