Přehřívání grafické karty

Zdravím, mám tuhle 2 měsíce starou PC sestavu: Case:Zalman Z3 plus bílá Základní deska: MSI Z97-G43 Procesor: Intel Core i5-4590 Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport Grafická karta: MSI R9 390X Gaming 8GB Pevný disk: WD Blue 1000GB 64MB cache Mechanika: Samsung SH-224FB Všechno jde v pohodě, ale mám problém zatím u jedné hry a to War thunderu s grafikou. Vždy když hraji trochu delší dobu, začne se šíleně přehřívat (81 °C co jsem zaznamenal)..později se stane, že se hra sekne, přepne se na nejnižší kvalitu s tím, že není dostatek videopaměti. (Usoudil jsem, že je to kvůli tomu přehřátí), protože využití procesoru je na 20%, takže tímhle ne.Přitom u jiných her není tento problém, například u Star Wars battlefront, což se mi zdá náročnější. Proto se chci zeptat, zda-li je to jen War thunderem (optimalizací) nebo něčím jiným. Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Co bys chtel od AMD. Toto je karta, co má s tím problémy. Prostě hnus. Ale ted vazne. Mas nejake vetraky v case? Pokud ne, zkus otevrit bocnici. To citelne pomuze teplotam. Zkus, zdali se problem opakuje.

Vím, že se přehřívá, ale nechápu proč to nedělá u jiných náročnějších her. Case má 4 větráky celkem..1 vepředu, 1 vzadu a 2 nahoře. No jo, ale nechci mít celou dobu otevřenou bočnici při hraní.

Nesmysl:"nechci mít celou dobu otevřenou bočnici" => podstatně zhoršené chladící schopnosti.Co s tím?1) Vyčisti větráky.2) Vyřeš chlazení skříně.Samotný počet větráků je nicneříkající údaj.Důležitý je výsledný airflow.

Ten zalman má relativně dobrý airflow, vpředu vent co saje a výdech vzadu a nahoře. Mě to spíš přijde, jak kdyby to pc bylo někde udušený, nebo v tom je změť kabelů která drží teplech vzduch..Nemáš třeba otočenej zdroj, že by ti sál vzduch od grafiky a tím se hůř chladila ?

Ne, to nehrozí, zdroj mám dole, a vzduch jde směrem nahoru.

Ve skříni není ani smítko a airflow je bez problému, tím jsem si jist. Všude to je v pohodě, ale tohle mi fakt vrtá hlavou..Hlavně ten nápis: "Nedostatek videopaměti" což je blbost.

Kdyby byl airflow bez problému, tak by se ti nehřála grafika.. není ta grafika velká až ke košům na disky, že by neměla odkud brát vzduch ?

Tebe, takoveho idiota aby clovek pohledal.

To máš na mysli mě?

Cemu nerozumis na vete: " Pokud ne, zkus otevrit bocnici. To citelne pomuze teplotam. Zkus, zdali se problem opakuje."Chapes? Jde o vyzkouseni. Pokud se to prehrivat nebude, mas problem s airflow.

81°C je vysoká teplota pre R9 390X? Práve preto som za nVidiu. 120-145W sa uchladí ľahšie

Nevím, kolik je právě pro ni hodně, ale říkám, nechci ať se mi to potom sekne...

málo chladíš. MSI R9 390X Gaming 8GB má problémy s chlazením, to není čipem AMD, ale blbě navrženým chlazením.na tvém místě bych přes 70°C nešel buď ji reklamuj nebo si dokuv vodníka na grafárnu

"MSI R9 390X Gaming 8GB" heh, nevim, proc jsem tam videl R9 290x :D

na http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon... som našiel max teplotu 94°C, podľa http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390... až 101°C, takže 90°C by to mohlo zvládnuť

90°C normální určitě není, chápu, že v zátěži se může hřát, ale to mi přijde trochu moc..

škoda, že moju HD 3850 už nemôžem zohriať (mám Accelero S1), ale so starým chladičom to zvládlo 113°C. Samoz. na dlhodobé hranie pod 90°C

Neříkám, že to nejde, taky sem pár tady těch radeonů měl.. :) A jinak zažil jsme 5xxx která tímhle hřáním dopálila desku...

Špatná výměna vzduchu v bedně.Kup si pořádnou bednu https://www.tsbohemia.cz/fractal-design-define-r5-... přidej pár ventilátorů(až si o cirkulaci vzduchu něco přečteš) a je po starostech.

V té bedně nemůže být problém, jestli mi dáš nějaký kontakt, můžu ti poslat foto, jak to v ní je.