Přehřívání gpu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, mám gigabyte rtx 2060 super windforce oc (2 fanová verze) a v zátěži se dostává na 84-85 stupňů, zkusil jsem udělat i vlastní nastavení ventilátoru, aby nad 81C jely na 100%, ale stejně to nepomohlo. ( v pc jsou 3 ventilátory) Kde by mohl být problém, případně je to bezpečná dlouhodobá provozní teplota? Nechci, aby mi za dva měsíce chcípla.Odkazy :Pc: https://www.czc.cz/7cs2h7o4f6h69argossjrt5nl... Gpu: https://www.mironet.cz/gigabyte-geforce-rtx-2060... Budu vděčný za každou pomoc

Odpovědi na otázku

Firmware karty se stará o chlazení, hledáš problém tam, kde není.

evidentně špatně řešený tok vzduchu ve skříni. min jeden by měl být vpředu jeden vzadu a jeden bych dal nahoru ať to odtahuje horkej vzduch který se hromadí tam. větráky na kartě se nestarej to řeší automatika a ty to jen svým zásahem můžeš víc podělat.

jinak ale 85°C u grafiky není žádná tragedie.

Ahoj, vím že to je rok ale mám stejný problém a stejnou grafiku a když jsem se dostal na 81 stupňů a vypadávat obraz ty říkáš že 85 stupňů není problém

Teplota do 85 C je u této grafiky častá, ale obraz by ti vypadávat neměl. Doporučuji ji reklamovat a podrobně jim tam popsat problém.

Teď mám jeden vzadu a dva vepředu, časem byl koupil nějaký nahoru.

Tak ten jeden ze předu vezmi, a dej ho nahoru.Úkolem je dostat teplý vzduch z bedny, ne do bedny honit neustále nová vzduch, který bude při promíchávání s proudy teplého vzduchu vytvářet vzduchové kapsy.Vždy je lepší v bedně vytvořit podtlak, než se snažit tam neustále cpát vzduch v situaci, kdy ho nic nevyhání zase ven.To znamená jeden na vstupu, dva na výstupu, potřebný vzduch si při podtlaku pak nasaje na vzduchových vstupech skříně.Docela by mě zajímala teplota čipové sady a M2 disku, které jsou ve stejné části desky, jako grafika a chlazení grafické karty dost ovlivňuje právě teploty těchto komponent.

Podtlak vs přetlak - obojí má své výhody i nevýhody. Bez znalosti místní situace a kompletního HW je doporučení přetlaku nebo podtlaku jako věštění z křišťálové koule...

Kompletní hw je v odkazu, zkusím dát jeden ventilátor nahoru, nebo jednoduše koupím 1/2 navíc rovnou.

Pravděpodobně hloupá otázka, ale kdybych tedy koupil řekneme tyto dva ventilátory nahoru, o kolik by se čistě odhadem dala snížit teplota? Ventilátor : https://www.czc.cz/arctic-p12-120mm/247354/p... Děkuji za pomoc

Tak tam zkus přehodit jeden z předu a uvidíš, co to udělá.Nejsem schopen ti říct, o kolik to půjde dolů, z osobní zkušenosti ale vím, že je výhodnější mít více větráčků na výstupu, než na vstupu.Jak jsem psal nahoře, vzduch se dovnitř vždycky nějak dostane, ven už to ale může být horší.Proto je lepší pomáhat mu ven, spíše než dovnitř.S velkým chladičem na procesoru může být situace paradoxně ještě horší, protože cpe všechno za sebe a strhává teplý vzduch, který by šel jinak k horním ventilátorům na ten zadní větrák, který nestíhá vyfukovat.To byl důvod, proč jsem se vrátil k X72 (z testované NH D15)Na tyto chladiče je třeba mít obrovské skříně, jinak naprosto narušují proudění vzduchu.V mém případě návrat k třem 120 mm na "radiátoru" snížil teploty chipsetu, M2 disku a grafiky o 10°C (procesor zůstal na stejných), Kolik to sníží tobě ti neřeknu, protože máš menší skříň, než já a klasický chladič na procesoru.Dolu by to jít o něco mělo.Jak jsem napsal, zkus to v tom 2+1 režimu, než zbytečně koupíš větráky navíc.

Jak jsi přišel na to, že se přehřívá? Do 90°C je to u GPU standard.

Viděl jsem s podobnou kartou v podobné zátěži teploty kolem 70-78C, neříkám že se přehřívá, ptám se jestli se přehřívá.

Si zkus otevrit bocnici jestli to klesne, doufam ze PC neni nekde pod stolem, mam rtx 2060 windforce oc a teploty jdou taky na 80st v zatezi

Ano, mám ji pod stolem, ale ze všech stran má volné místo, muže to vadit ?

Ne, problem byva jen ten stolni BOX do kteryho se cela skrin zasunuje, obzvlast kdyz je stul pak jeste u zdi, tak je to ucpany z 5 stran, teploty do 85st bych neresil, nebo si to podtaktuj pres MSI Afterburner, pak sis ale nemel kupovat OC verzi

A tu sundanou bocnici si zkusil jestli se zlepsi teploty a ma smysl prikupovat dalsi ventilatory?

Rozhodně bych doporučil spíš řešit odvod tepla ze skříně než otáčky ventilátorů na grafice. Já mám MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO ve skříni Fractal Design Define 7 + 6x Arctic Fan F14 Silent a teplota při 100% zatížení GPU+CPU je 70-71 stupňů. Když jsem si hrál s nastavením křivek ventilátorů, tak největší vliv na teplotu měl zadní a horní ventilátory (odvod tepla). Nastavení větších otáček ventilátorů na grafice spíš způsobuje hluk než pokles teploty. 85 stupňů je ještě v pohodě, ale trochu bych se bál co to bude dělat až bude venku 30+ Podle popisu má skříň spoustu pozic pro ventilátory, tak doporučuju přikoupit a osadit 2 horní pozice.

Koupil bych tedy dva další nahoru, jen jsem to nikdy nedělal, tak snad nebude nic těžkého. Které byste mi doporučil v poměru cena/výkon ? Případně o kolik myslíte, že to cca muže snížit teplotu?Děkuji za pomoc

O kolik klesne teplota asi těžko někdo odhadne.Já používám https://www.czc.cz/arctic-fan-f14-silent/213... , ale nevím kolik máte ve skříni místa jestli se tam vejdou. V menším rozměru bych použil https://www.czc.cz/arctic-fan-f12_2/70139/pr... nebo tišší, ale méně výkonnéhttps://www.czc.cz/arctic-fan-f12-silent/178... Jenom pozor na to že deska má jenom 4 konektory pro ventilátory, může to bejt trochu složitější připojit.

Musím ty 120, moc dekuju za radu.Jen bych se chtěl zeptat, jak vetrak umístit zde (viz. fotka) když tam není žádné vyznačené místo pro šroubovaní. Děkuji https://imgur.com/a/7ofOYl0

Se používají ty oválný drážky, pokud je změříte mělo by tam být myslím 105mm pro montáž 120mm ventilátoru.

Takže stačí umístit ventilátor zespodu k drážkám a zašroubovat? Chápu, že použiji ty drážky, jen moc nevím, jestli stačí zespodu přidržet na drazkach a jenom zasroubovat, nebo se instalují nějak jinak.

Pozice pro ventilátory: Horní 2x120/140mm, Přední 3x120mm, PSU 2x120mm, Zadní 1x120mm

Horní 120/240mm

N, teď jsem to zkouknul znovu, to je u vodního chlazení, díky za napsání :))

To je délka radiátoru u AIO, maximální je 360 (u tvé skříně), delší se snad ani nedělají, pouze širší (120/140 mm).