Přehřívání CPU

Dobrý den, dnes jsem čistil počítač od prachu a nečistot a bohužel se mi podařilo ulomit dvě push - pin "pacičky" chladiče CPU. Teplota mi tak z +-60 st. stoupla na 100 st. Pomůže mi tento problém dočasně řešit chladící pasta, než si v dohledné době koupím nový procesor? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Na tohle snad nemůže nikdo kvalifikovaně odpovědět. Procesor je po smrti.Pokud funguje, ulomil jste mu např. část napájení, očividně se s tím nějak vypořádal. Teplota vůbec nemusí být už pravdivá, ověřte si to jinak. Každopádně dobře chlaďte, nepřetěžujte. Nikdo vám neřekne, kolik taktů váš procesor ještě zvládne nebo při které přiležitosti to vzdá. Paradoxně klidně může běžet ještě vašim vnoučatům, ale pro vás už je mrtvý. Z pohledu koupě nového procesoru v tuto chvíli už žádný funkční nemáte. Nakupujte rychle.

Ještě mě napadlo, jestli vás to zajímá, koukněte na pinout procesoru a zjistěte, které piny jste si zlikvidoval.Může to klidně být PCI-e, který třeba vůbec nevyužíváte, a ničemu nechybí.

http://www.jpeg.cz/obrazek/gZNTFoceno ještě před kompletním vyčištěním. Vzhledem k tomu, že jsem již viděl zlomený push - pin, "zbytek" staré chladící pasty jsem ponechal, abych alespoň trochu snížil teplotu.

Aaách, špatně čtu.Jasně, tady je všechno ok, procesor rozhodně neumře, ani když chladič sundáte. Ohlídejte teploty i v okolí na desce, a chladič klidně přidrátujte, jen chybí tlak.

Řek bych, že ulomením push pinů na chladiči nemuselo dojít ke zničení procesoru.

„push - pin "pacičky" chladiče CPU“Já se domnívám, že myslí uchycení chladiče a ten teď nemá přítlak.

Pasta ti nic nevyřeší. Je potřeba opravit chladič - nový nebo se snad dají vyměnit ty piny.

Co je to za základní desku a procesor?

+ foto toho, co jsi ulomil

Procesor : Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz Sandy Bridge 32nm TechnologyZákladní deska : MSI H61MU-E35 (MS-7680) Vím, že tyto komponenty patří už do starého železa, mám v plánu koupit základní desku i procesor v nejbližší době, zřejmě na Vánoce.

Myslíš ty černý packy, co se zasouvají do desky?https://http2.mlstatic.com/S_16400-MLB20118893062_06... Nebo jsi vytahoval procesor z patice a ohnul piny?

Myslím bílé pacičky, které se zacvakávají při přidělání chladiče CPU do desky. Zde je obrázek ještě před čištěním http://www.jpeg.cz/obrazek/gZNT .

Za pár korún kúp nový chladič a máš pokoj.https://www.alza.sk/chladice-socket-1155/1885...

A přečetl sis manuál, jak takový chladič sundat? Zjevně jsi technický antitalent, protože pro odjištění aretace stačí otočit černým kolíkem o 90 ° a zatáhnout nahoru. Chybami se člověk učí, ale mám takové neblahé tušení, že jsi při své šikovnosti potom šrouboval šroubky, jak ti to padlo pod ruku, takže chladiče nebude jediný problém. Nasazení:http://www.intel.com/content/www/us/en/support... http://www.pcstats.com/articleview.cfmSundání:http://www.pcstats.com/articleview.cfm

*oprava nasazení, druhý odkaz měl být:http://www.pcstats.com/articleview.cfm

Antitalent jsem, to souhlasí. Koukal jsem se na návod i na video na YT, bohužel jsem vážně totální antitalent. Nasadil jsem to "směrově" tak, jak jsem to vyndal, takže v tom problém nebude. "Jen" jsem ulomil dvě pacičky a v tom bude hlavní problém. Pomůže mi tedy alespoň na týden problém s přehříváním vyřešit chladící pasta? Jestli má vůbec cenu jí kupovat.

Drží do kříže nebo po straně? Pokud po straně, tak ti přepastování nepomůže - nemá přítlak a počítač bych z toho důvodu vůbec nezapínal. Teoreticky můžeš zkusit vzít jehlu a snažit se vypíchnout ty funkční tak, abys je prohodil do kříže (jsou tam asi čtyři aretační mechanismy - dva v bílém a dva v černám), předělává se to opravdu blbě.Do budoucna si pamatuj:1) Sundání chladiče: otočení šipky k žebrům a zatáhnutí nahoru2) Nasazení, otočit šipku od žeber, zastrčit bílé packy do desky a zatlačit na černou páčku dvakrát nebo třikrát to křupne - to se zasekly zuby do aretace a černý cuplík trčí skrz desku.

Bohužel po straně. Zkusím tedy jehlou vypíchnout ty funkční. Ale pochybuji, že se mi to s mou zručností podaří Ano, příště to udělám určitě jinak nebo to nechám udělat odborníky. Děkuji za pomoc.

Nebo místo jehly malý plochý šroubováčky - packy, co drží černý v bílým a bílý v černým jsou na obou stranách. Jde to fakt blbě, dělal jsem to asi jednou nebo dvakrát, když jsem je potřeboval měnit na jednom chladiči, kde se to zkřehlo horkem a při vytažení rozpadlo na kousky.

Ničemu se nic nestalo a zničil jste si boxový chladič, které se i mě válí ve skříni tři zbytečné.Zkušenost dobrá, hlavně se toho nezačněte bát. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Ktorý puk toto vymyslel? Kto s tým robí často (napr. často dáva dole) tak to musí odísť po pár otáčkach (tie pacičky po čase nedržia ideálne. Aj ja radím vymeniť chladič za poriadny (menšie otáčky, lepšie teploty a vydrží to dlhšie)

To byl box s Cu jádrem na Q6600 skládaný někdy v době, kdy zlevnil z 18k na 8k (že by rok 2008?). Byl účinný a tichý - takový dneska nekoupíš. Z množství materiálu, co v něm bylo bys dnes mohl použít na výrobu tří boxů. Q6600 jsem střelil za 500 Kč, nahradil to Xeonem E5420 za 250 Kč s polovičním TDP a celou sestavu střelil za 4 litry.

Samozřejmě nevýhoda byla v tom, že teplý vzduch šel přímo na černé zobáčky z tvrzeného plastu. Že ten chladič nebyl nejhorší mi dává za pravdu tenhle test: http://www.dragonsteelmods.com/cpu-cooler-roundup-on-c2d...

Taky jsem byl tehdy překvapený rozdílem mezi mým boxíkem z C2De6700 a boxíkem z e8400 (45nm). Měl poloviční výšku a daleko nižší hmotnost.Nepochybuji, že od té doby je to jenom horší.Na druhou stranu procesor morálně zastará, ale chladič ne, kdyby Intel staré chladiče "recykloval", nebylo by třeba je kastrovat...

To je pravda, rozebíral a čistil jsem teď několik Al-Cu boxů z dob Q6600 a Prescottů a větráky mají vyvažované středy (!). To už se dneska nedělá. Větráčky vyfoukám kompresorem, chladič umyju v jarové vodě a usuším v troubě a šup na Xeony.Jen se obávám, že takové chladiče by asi dneska rozdrtily Skylake. Příliš nechápu, proč změnili rozteč při přechodu z LGA775 na LGA115x. V serverech zůstaly chladiče stejné při přechodech z 603 -> 604 -> LGA771 (a předpokládám, že stejnou rozteč měl i socket 423).