Přehřívání cpu a gpu

Dobrý den. Mám problém ohledně přehřívání grafiky a procesoru během hraní. Grafiku mám rtx 2060 od msi a procesor ryzen 5 2600x. Procesor jsem zkoušel přepastovávat ale žádný rozdíl jsem nezaznamenal. Zkoušel jsem hrát Gears of war 4 na vysoké detaily a jak procesor tak grafika měli víc než 80 stupňů. Koukal jsem na nějaké testy na youtube a grafika by při náročnějších her měla být maximálně kolem 60 stupňů. Chladič na procesor jsem dokupoval (SilentiumPC Spartan 3). V pc mám dva větráčky vepředu a jeden vzadu. Děkuji za případné rady jak teplotu snížit.

Odpovědi na otázku

Co máš za zdroj?

Mám FSP Fortron Hydro GE 550w a ten chladič jsem si spletl, mám SilentiumPC Fera 3 HE1224

80°C není přehřívání, je to prostě jen vyšší teplota (pro GPU normální, CPU by mohl mít míň). Oboje to naznačuje že máš ve skříni prostě blbej "airflow"

Tak Spartan je nejnížší chladič od SilentiumPc, to jsi v podstatě šel s chladičem dolů (ten boxovaný není špatný, řekl bych lepší jak spartan). A dle popisu si myslím, že je blbě airflow v case a peče se to..Když sundáš bočnici, pokud teplota spadne o 10 - 20 C, máš naprd case/ventiolátory

Omlouvám se ten chladič jsem uvedl špatně. Mám SilentiumPC Fera 3 HE1224.

Ještě bych doporučil zkontrolovat, že nejsou ty ventilátory otočené na špatnou stranu, velice často se s tím jde setkat (nedávno na aukru týpek prodával "herní PC" a měl na cpu otočený chladič, že foukal na ramky..Ale jak tu padlo, vypadá to na airflow v case.. jaká je vůbec case ?