» Poradna » Notebooky

Přehřívající se notebook

Dobrý den, prosím o pomoc. Mám něco přes 2 roky starý notebook ASUS XX5U. Poslední měsíc a půl se potýkám s problémem přehřívání notebooku a následného vypnutí, především při hraní her. V minulých týdnech notebook "vydržel" i pár hodin, v současnosti se hra už prakticky ani nenačte a NB se vypne. Poslala jsem NB do servisu, kde ho vyčistili od prachu, uvolnili od prachu i větrák a zdálo se, že to pomohlo, z větráku fouká ledový vzduch a dva dny bez problémů fungoval, bohužel před několika dny se problém opět vrátil. Stáhnula jsem program na monitorování teploty, již krátce po zapnutí NB, bez toho abych cokoliv spustila se teplota pohybuje okolo 80C. Když nic na NB nedělám, teplota postupně klesne asi k 60C. Když se pokusím naivně pustit nějakou hru, teplota okamžitě, prakticky z vteřiny na vteřinu vyskočí na 99C, pak postupně ke 103C a NB se vypíná. Zítra mi dorazí chladící podložka pod NB, ale myslím, že to velký rozdíl neudělá. Prosím o radu. Mockrát děkuji za jakkoukoliv odpověď.

Odpovědi na otázku

Doporucuji nehrat hry nebo jeste lepe, notebook vubec nezapinat, pak se prehrivat urcite nebude. Preji hezky den

Pokud z noťasu fouká studený vzduch, tak se zdá, že nefunguje přestup tepla z procesoru (a možná i grafického chipu) do vzduchu. Já bych vyměnila teplovodivou pastu mezi procesorem (grafickým chipem) a chladičem (chladiči).

Ahoj, zkus ten větrák překatkovat na maximum. Mám doma jeden starý notebook a má prakticky stejný problém jako má ten tvůj. Pomocí programu MSI afterburn jsem zvednul otáčky na maximum a teplota se uklidnila.

Pretaktovať ventilátor?

jasně, použiješ nitro

Ked tak kukam na tie priznaky- zvysena teplota, caste zaspavanie.... tak si myslim ze ma tvoj notebook chripku. Mal by si ho datdo postele, zakryt perinou a naliat do neho aspon liter caju s citronom a medom.... bud sa uzdravi alebo mu vystroj pekny funus....Teraz vazne...potrbujes ho vycistit od prachu- odnes to do servisu....

Jak to říct slušně a neurazit. V servisu se na to jednoduše vyprdli. Mám podezření, že se jim to nechtělo rozebírat, tak to profoukli stlačeným vzduchem. Ale tudy cesta nevede. Vzduch z chlazení musí jít při zátěži horký. Ledový jde z klimatizace. A pokud nějaký chachumbábí v tom nejmenovaném servise místo teplovodivé gumy napatlal pastu, tak už bych se ani nedivil kdyby praskla heatpipe. ☺

Vem si nůžky/nůž a udělej díru vzadu v krytu. Tam pak vraž ventilátor a htovo... napájej přes tužkové baterky, hotovo!Ne teď vážně... nejlépe vyčistit a nehraje se na něm!

Späť do servisu a reklamovať opravu, nech sa chlapci trápia.