Přehřívá se nové vodní chlazeni.

Ahoj. Prosím vás o radu, já už fakt nevím. Koupil jsem si na amd fx 8350 black edition, v tuhle chvíli na 4.0 frekvence vodní chlazeni. To je značky Navis pro 240. Základní deska je msi 990 fx gaming. Problém je v tom že sotva zapnu pc, tak že začne prudce zvedat cpu teplota . Začne třeba na 50 a každých 5 vteřin se zvedne o 5 stupňů. Pastu jsem dával 5x novou. Všechno prekontoloval a zda se být vše v pořádku. Musí být to zahřívání v nějaké konkrétní poloze ? Napadá vás někoho něco? :D Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Proč fx 8350? tyhle procesory měly vždy problém s teplotou, navíc dnes už je tu ryzen. Tohle vodní chlazení není zrovna superskvělé, lepší by byl za tu cenu vzduch, ale budiž, asi by to nemělo topit tak moc. Máš vše dobře nasazené ? Procesor je nový nebo už používaný ? Máš dobře zapojenou pumpu ?

Tiež som prekvapený keď 2200G má pod. výkon a ak nehrá náročné hry, nemusel by dokupovať PEG a s výkonom by mohol skončiť na 3700X

Prostě je to kopml, co jsem skladal dva roky dozadu .. :D Nehraju hry, na oc dělám jen vizualizace a vývoj her v unity. lze nějak zjistit funkčnost pumpy ?

Já mám AMD ryzen 8jeder a je to úplně to samé a vše je dle mého správně zapojené.

Pumpa ide? A aké máš Vcore?

No nevím, jak poznám jestli jde ? Prostě se točí vetracky a nic dalšího neslyším. Nasazený by to mělo být dobře, pasta taky ok. Od začátku si myslím, že možná nefunguje ten chladicí okruh, ale vůbec nevím,jak to poznat.

Hádam je cítiť prúdenie kvapaliny. Inak milujem neschopákov neschopných odpovedať na viac ako na 1 otázku. Ak máš vysoké Vcore, je možné, že sa prehrieva kvôli vysokému TDP. Čo spôsobuje vnímanie jednej otázky z viacerých? Nie si jediný

Vcore čeho? Hele včera to ještě krásné chladicí obyčejný vzduch od coolermaster... :D Jak poznám, jestli jede pumpa? Ted jsem to vypil při 87 stupních, na které se to zahřálo během 15 vteřin. Přitom úplně celé chlazeni je studené.

Tak v tom případě je naprosto jasné, že to chlazení ti nefunguje. S vysokou pravděpodobností nesedí pořádně ta procesorová část chladiče na procesoru. 87°C za 15 sekund, to je prakticky jako bys zapnul procesor úplně bez chladiče. Pokud by těleso správně sedělo na procesoru, tak se to za 15sekund takto nezahřeje, ani kdyby neproudila kapalina.

blbě nasazené nebo nejde čerpadlo. Dej to tomu kdo to dělal ať to opraví..Pokud sis to dělal sám, tak tady vidíš proč to byla blbost.. Navíc na tak starý a nevýkonný procesor investovat tolik do levného vodního chlazení...125W se dá pohodlně a tiše uchladit vzduchem...

Vzduch tam byl, ale odešel. Peníze pro mě nehrají roli. Chtěl jsem zkusit vodní. Procesor je starý skoron2 roky. Hry nehraju.

Pokud penize nehrajou roli, tak si kup odpovidajici kvalitne sestaveny PC k ucelu co delas. Tj. AMD Ryzen 7 2700X nebo AMD ThreadRipper 2950X ... podle toho kolik vykonu potrebujes.All-in-one vodniky jsou jen nesmyslna zbytecnost bez opodstatneneho ucelu.

Ve 3 hodiny ráno se zdá všechno překontrolované. To chce se nad tím zamyslet znova druhý den, teda pokud je nad čím a není to vymyšlený problém.

Příčina je v "Pastu jsem dával 5x novou" a jelikož to děláš ve 3 ráno, nejspíš po návratu z nějakého baru, tak se nemůžeš divit, žes to po*ral...

Proč každý resi, kolik mám na hodinách ? V baru jsem nebyl víc jak pět let .. :D Byl jsem naprosto při smyslech a plpat pastičku a utáhnout 4 sroubky umím... :D Začínám si myslet, že je to čerpadlo ale.nevim, jak to poznat.

Ozaj nie je počuť čerpadlo, alebo cítiť prúdenie tekutiny? Prípadne teplotu tekutiny v radiatore (zrejme nemáš bezkontaktný teplomer) nezistíš min. rukou?

Nemám teploměr no. Rukou se mi zda že je chlazeni stále stejně studené i při zvyšování teploty cpu. Nechceš jít messenger jít videohovor ?

Na vodníky je odborník Prušak (x-computers). On zvykne do PC dávať Kraken X62, predtým X42 a tvrdí, že v nich mu odišla pumpa len 1x. Skús zistiť rukou teploty na celom chladiči - od CPU až k radiatoru. Ak je teplota príliš odlišná, t.j. najvyššia pri CPU, je jasné, že tekutina neprúdi. A inak Prušák odníky AiO veľmi nedoporučuje. Buď slušný vzduchový chladič, alebo poriadny vodník na mieru. Nemáš niečo ako Fera 1224? Videohovor by Ti nepomohol

Teď jsem odpojil komplet to chlazeni. Celé totalne studené a procesor rospaleny. Jako to chlaz3ni jsem si včera donesl z alzy a od 9 do 3 se ho snažil rozjet. Takže jakási vadné...

Pokud se cpu přehřívá a radiátor na chladiči je studený, tak ti buď nejede pumpa, nebo nemáš v okruhu kapalinu

Dobrá. A kapalina se dá dolit? Nějaká desítka, či co ... ? Nezlob se za můj blbý dotaz.

Ale stejne. Kapaliny je uvnitr dost ... :) Cerpadlo je asi jasna vec. No vyuziju vraceni bez udani duvodu a rychle pryc. Davam zpet vzduchové.

Po napojeni na vzduch to má 37. Což je v pohodě. Jde o to, že to vzduchové je už staré a blbne. Zítra jdu vrátit vodní na alzu..

vodní chlazení u PC sice z praxe neznám, ale předpokládám, že to čerpadlo bude produkovat nějaké jemné vibrace = pokud na něj položím ruku, mělo by to být cítit, jestli něco dělá nebo ne.

Evidentně neumíš, protože dosažení 87°C za 15 sekund odpovídá provozu úplně bez chladiče. Kdyby byl správně nasazený, tak i bez proudící kapalily nemůže teplota vyletět tak rychle.

Dobře. I tohle může být možnost samozřejmě. Tak mi vysvetli, v čem se liší uložení vodního? Jsou tam jen 4 sroubky. Podle videi to usazuji dobře.

Jen pro jistotu: sundals ochrannou folii, pokud tam byla?A mimochodem, co blbne na vzduchovém chlazení ??? Větrák se dá vyměnit.

Ano sundal. Ještě jsem se zasmál tomu, co se mohlo dít, kdybych má ní zapomel. Ale to jsem netušil, co mě čeká ... Kromě větráčku nic. Ale při zavrene skříňi to už dost řve a topí.

Máš zapojené napájení pumpy (teď nemyslím ty dva kabely od větráků na radiátoru, ty jsou úpně mimo) do zdroje? https://ctrlv.cz/shots/2018/12/16/Dkdg.png

A na té pastě je po sundání poznat, že se obě plochy řádně dotýkaly?

Vážně, 87°C za 15 sekund, to je prostě provoz bez chladiče. I kdyby nefungoval oběh vody, tak si myslím, že při správně nasazeném tělese na procesoru se to nebude zahřívat tak rychle, ale trvalo by to třeba minutu, než by to takovou teplotu dosáhlo.

Nemáš ty dva plíšky na základně chladiče nasazené opačně? Pak by se chladič nedotýkal procesoru ani při dotažení.

Dobrý postřeh:https://ctrlv.cz/shots/2018/12/16/mTII.pngTo se dá celkem snadno přehlédnout. Ale asi by si při těch pěti výměnách pasty všiml, že ji nemá vůbec rozmačkanou.

Rozmacka byla vždy a rovnoměrně. Navíc na to bloku jsou takové výřezy, blbuvzdorne. Vetracky se točili, ale jiný zvukový projev tam nebyl a v hadickach jsem necítil ani teplo, ani proudění.

Jinak Ata samozřejmě zapojené. Dokonce jsem zkoušel prohotit s jiným svazkem ze zdroje.

Tak to skutečně vypadá na smůlu v podobě mrtvé pumpy.

Pokud jde teplota tak strmě nahoru, tak je okruh bez chladícího média, nebo je zavzdušněný.

To by bylo možné, ale na jediné věci, u které jsem naznal že je nějaké vičko byla pečeť. Takže to raději vrátím v te lhůtě bez udání důvodu. Byla v tom slyšet voda, ale bylo zároveň poznat, že to není úplně plné.

Měj prosím tu slušnost a řekni jim při vracení, že je to asi vadné, protože procesor měl 87 °C.Ještě mě napadá jedna varianta - konektor pro ventilátor nedá dostatečný proud a čerpadlo se neroztočí správně. Jenom se nějak točí, rachotí, ale nepumpuje. Ostatně co čekat od výrobku, který stojí méně než samotný kvalitní blok nebo pumpa.

přesně.. miluju matláky co vrací zboží ve 14ti denní lhůtě a neřeknou že ta věc funguje blbě a nebo vůbec. Na tohle se před dalším prodejem nemusí přijít, nějakej chudák to pak koupí a přidělá mu to spoustu problémů.To je takovej problém říct pravdu...