Přehříva se mi grafická karta, vadí to?

Mám problém se svou grafickou kartou NVIDIA GeForce 2/MX400 64MB, nemám na ni instalovabný ventilátor, pouze pasivní chaldič (takováta žebra) a karta dost při provozu hřeje, nevím kolik stupňů, ale na chladiči neudržíte ruku déle než na 1 sekundu, tipoval bych to tak na 65 stupňů. možná i trochu více.Nevadí ji takováhle teplota? Nemá na chladiči být ventilátor? Nemůže karta kdykoliv "prdnout"?No kdyby se pokazila tak to není můj problém, ale problém prodejce jelikož mám na ní 3 roky záruku.>>Mark Sway<<

Odpovědi na otázku

65 stupnov je normalna teplota, nemusis sa kvoli tomu trapit. To ze sa prehrieva karta zistis az vtedy ak ti zasekne v hre...alebo sa bude pravidelne zasekavat. To ze na pasivnom chladici po zatazi procesora neudrzis ruku je normalne...

Ja tam tiez mam len pasivny chladic, rovnako horuci - neudrzim ruku, ale funguje uz skoro 2 roky bez problemov. Ale videl som vela grafik GeForce 2MX400 s aktivnym chladicom co mrzli - chladic je mensi a ked ventilator nestiha je to horsie.Inac kludne na ten pasiv mozes dat ventilator na VGA (stoji cca 400sk), pripadne videl som riesenie ze pod grafikou bol v PCI slote modem a na nom ventilator (na podlozke z kartonu) zo stareho pentia ktory fukal na chladic grafiky.

Myslím,že by jí ventilátor udělal jen dobře.A nemusíšdávat originál VGA bude jí stačit jakýkoliventilátorek (třeba z chladiče na 486tku -ten seženeš do 100Kč ) a pokud se Ti seká je to nejspíš přehříváním.