Prehrievanie novej grafickej karty

Zdravím. Mám novú PC zostavu, s graf. kartou: ASUS geforce 8600GTS 256MB (DDR3) s PASIVNÍM chladením. Do kompu som nahodil nejaké hry a raz za čas, pri hraní zamrzol PC. Tak som si pustil nejaké softy na monitoring hardwaru. A zistil som že graf. karta dosahuje teplotu 75°C a po zaťažení 90°C. Nie je to veľa? Može sa to zasekávať kvôli tomu? Do budúcna by som dal rád ten pasívny chladič chcel niečím chladiť (vetrák zo spodu úž nedám tam mám iné PCI karty). Neviete o nejakom riešení?

Odpovědi na otázku

moze to byt tym prehrievanim, ale nemusi. 90 stupnov je pri grafike este unosna hodnota. ( sice ludia budu tvrdit, ze dlhodobo jej to skodi, ale v praxi - 2 roky je zaruka a po 2 rokoch nacim grafiku vymenit )
no ale vazne, pridavny ventilator tomu len prospeje. nejaky tichy 12cm najlepsie.

Skoda ze jsi nenapsal od koho ta grafika je. Gigabyte ma nadhernej pasiv na kterej se da v pohode namontovat 8cm vetrak a pak jsou ty teploty do 50°C. Kazdopadne pokud mas pasivni grafiku, musis mit poradny kolotoc vzduchu v casu jinak se to vetsinou upece.

Karty s pasivnym chladenim maju v zatazi aj tych 90 st.C.
Mal som Gigabyte 2600XT a ked som videl tie teploty,na druhy den som ju vymenil za Sapphire.
Zbytocne to ohrieva vnutro skrine a neda sa taktovat.

S Tebou nemuzu souhlasit. Staci dodat takrka jakykoliv ventilator a stavaji se z toho nejlepsi adepti na pretaktovani, protoze ty pasivy stojej za to a s tim ventilatorem chladej daleko lepe nez kdejakej aktivni chladic.

Tieto karty (8600GTS,2600XT a pod.) su take slabucke,ze ani taktovanim v podstate neziskas nic.
Potom uz 8800GT,GTS,GTX ,resp. HD2900,ale tie by s pasivom zhoreli...

Joooj, kdeze, mam ASUS 7600GT Pasivnu, nemam ventilator ani na hlavnom procesore (Noctua chladic), zakladna doska je tiez pasivne, a o prietok sa mi staraju len dva 12cm ventilatory, jeden vhada, druhy vyhana vzduch. No a na grafickej mam 46 stupnov, procesor na 41. Na grafickej som sa dostal sice aj na 65, ale to je max...

citujem časť otázky:Zdravím. Mám novú PC zostavu, s graf. kartou: ASUS geforce 8600GTS 256MB (DDR3) s PASIVNÍM chladením,takže pokial dobre vidím,je to grafika Asus

Uspořádej si v casu kabely a hoď do zadu ještě jeden 12cm fan kvůli proudění vzduchu. Komp zamrzl celý včetně zvuku, nebo jenom obraz?

Zamrzol sa celý aj so zvukom

Grafika je od ASUS.
Ten pasiv je dosť veľký priestorožrút. Zožral mi jeden PCI slot. Músím si dávať pozor aby ho nedotýkali kábliky v skrini. Jeden sa už trošku natavil. Rozhodne tam dám nejaký ventilátor, aj za cenu hluku. Ale neviem jak to budem riešiť lebo placu okolo chladiča je malo. Asi jedine prefukovaním celej skrine. Ale to bude zas hučať.

tak si pc poves z okna zacina zima

Tichý 12cm fan stojí okolo 200Kč. Dáš ho pod zdroj, tam se musí vejít, case mají většinou již připravené diry. Je mi jasný že kabely máš pohozený, tak jak to zrovna to vyšlo. Svaž je do jednoho a veď je pokud možno ne středem skříně.

Práve som znova meral teplotu opocas hrania Call of Juarez a nameral som teplotu od 90 do 98°C. To už je asi moc, nie?

Asi jo, na tom bys uvařil vajíčka na tvrdo.

Grafiku s pasivním chlazením jsi kupoval asi kvůli hličnosti, ale průměrně tichý 12cm fan do 20db je stokrát tišší než jakýkoliv originální větráček na grafice.

Na stránkách jednoho konkurenční serveru vyšel zajímaví test a to jestli pasivní grafiky opravdu mohou být pasivně chlazeny.... vysledek nebyl moc dobrej.

Jinak grafiky víc topí takže těch 90°C je dost ale ne nemožný. Spíš bych hádal na tradiční problém že někdo šetřil na zdroji.

Zdroj mám Fortron Blue Storm 2 s 120mm vetrákom.

a výkon ? 350W ,400W , 500W?

500W

A existuje nejaké tepelné spínače ne tie 120mm vetráky? Aby to chladilo len vtedy keď bude treba. Kde by sa dali kúpiť.
A ešte mi prosím povedzte, že pri jakej teplote by bolo dobré nechať odpočinúť graf. kartu.

Myslím si že teplotu grafiky má smysl řešit až když ti zatuhává, nebo samovolně restartuje PC. Dá se koupit redukce z 12V na 8V, nebo 6V, takže se ti fan točí pomaleji a stojí něco kolem 40Kč. Ale to bych řešil až tam dáš ten 12cm fan, pak uvidíš.

Akurát som skúsil zapnúť 80mm vetrák (neviem isto, ale menší než 120mm), ktorý už bol zabudovaný v skrini (pod zdrojom). A tá teplota grafiky bola po zaťažení hrou, minimálne o 20°C menšia . Nevedel som že to až tak pomáha. Škoda že to veľmi hučí.
PS: Dá sa zapínať a vypínať pomocný vetrák (CHA_FAN) cez Windows?

Možná SpeedFanem, ale pochybuji, ale dej si tam teda tu redukci na 8V, to ti zpomalí větrák o cca 30%.

ahoj . Já bych se taky zamíchal do rozpravy, protože mám ode dnes též takový problém, ale mi to tuhne už při 70 stupních- asi po 10 minutách hraní.....a ten vetrák jsi dal přímo na grafiku, nebo jak?

jeden fan si dej pod hdd jako prisavani do skrine a jeden pod zdroj na odsavani

da se kopit atkovy manuelni regulator na ventilatory stoji od 60,- do 120,-kč www.atcomp.cz/zbozi/regulator-otacek-ventilatoru-fan-mate-2-zalman/detail.aspx?p=z:74980

a nebo to nastavitt v biosu

Pod zdroj daj ventilátor, ktorý bude vysávať vzduch von/ja mám AC 80mm, a skoro vôbec ho nie je počuť.Hlavne zacpi všetky zbytočné otvory na case, hlavne tie vzadu pod zdrojom, prípadne na bočnici, aby vetrák ťahal vzduch z prednej strany.