Přehrávání formátu *.it

Co to je? Hraje to, velikost 200KB obsahuje asi 10minut kvalitní reprodukce, ale WinAmp kterej se k tomu hlásí jako že to přehraje se po každym songu restartuje s tím, že paměť nemůže být read. Tak nevim. Nějakyý zkušenosti?

Odpovědi na otázku

IT - Impulse Tracker, formát pojmenovaný podle tohoto přehrávače.... Dnes již se nepoužívá, je to něco na způsob jako byl zvukový formát MOD (modules), používal se zejména na Amize.... V souboru byly uloženy samply a popis tracků, podle kterých se přehrávaly....

Ak ti pada winamp ("pamat nemoze byt read" = chyba v programe ktory to sposobil), tak predsa skus inu verziu winampu (novsiu, starsiu, v niektorej sa mozno chyba ktora ta trapi nevyskytuje).

IT je jedním z hudebních formátů tzv. modů, tedy formáty MOD, IT, XM a další. Asi nejlepším přehrávačem modů pro Windows je ModPlug Playerhttp://www.modplug.com/modplug/player.php3je speciálně pro mody, je to freeware. Winamp má s některými mody problémy. Dobrý zdroj modů je třeba:http://www.modarchive.com/Na tomto sídle jsem našel dost hudby která se mi líbí.

MOD je slušný formát (hlavně nejvymakanější FastTrackerovský XM) - mimochodem FastTracker II. je nejvymakanější program pro MS-DOS, jaký jsem kdy viděl. Jinak co se WinAmpu a MODů týče, občas s nějakými poškozenými nebo příliš "nestandartními" mody opravdu padá, ale že je ModPlug nejlepší bych rozhodně netvrdil. ModPlugovou jedinou výhodou je možnost "integrace" do Internet Exploreru (pak je možné přehrávat MODy na pozadí webu, stejně jako standartní WAVy, či MIDy). Nejlepším přehrávačem MODů pro Windows je podle mne MOD4WIN. Umí toho metráky, jako první přehrávač podporuje buffering, upravuje "kovový zvuk" některých pochybných samplů, skvěle podporuje playlisty atd. atd. leč jeho vývoj byl již zastaven.

MOD4WIN je dost velka vykopavka (pet let starej) a rekl bych, ze oversampling uz ted umi kazdej prehravac. Krome toho neumi novejsi formaty, zvlada pouze MOD, NST, WOW, OKT, STM, S3M, 669, FAR a MTM, z cehoz se dnes potkas tak nanejvejs s S3M.Osobne bych doporucoval se MOD4WIN spis vyhnout a poohlidnout se po necem modernejsim. ModPlug je celkem slusnej, pokud chces Winamp, tak existuje par pluginu jako treba Oldskool a dalsi.Osobne preferuju Modplug, je k nemu bezvadny chippy

No paráda. Dík za vyčerpávající info. Eště mi řekněte, jestli to de nějak převést do standardnějšího formátu. Jelikož mám některý s těhletěch skladeb v playlistech tak bych rád zůstal u WinAmpu. Btw používám verzi 2-91 a vyzkoušel jsem přejít na 2-95, ale žádná změna.Dík.

Asi najlepsie tak ze si to prevedies na .wav (napr. vo Winampe si nastav vystup na diskwriter, ak ti Winamp padne az na konci skladby tak by to wav malo byt ok) a potom si to zakomprimuj do coho chces. Dufam ze je jasne ze potom to bude omnoho vacsi subor (velkost zodpovedajuca dlzke skladby), mozes si to zakomprimovat do mp3 aby to bolo mensie.

No jasně. De jen o pár songů, takže mě ta desetinásobná velikost nijak neohrozí. Šlo mi hlavně o to nepadání WinAmpu při zařazení "it" songu do playlistu.