Přehrávání filmů

Mám takovej dotaz. Některý filmy se sem tam trhaj (ať je to DVD nebo MPG a hlavně ve full creenu) no a já si myslím, že můj komp by je měl zvládat v pohodě (Duron 600, MSI GeForce 2MX 8816, 256MB Ram, 30GB IBM Deskstar, SB Live, Win98 ...). Nebo některý filmy jsou prostě tak náročný, že je nezvládne ani tohle?
Jo a ještě jeden dotaz. Když si přehrávám různý filmy (např. DVD) tak je tmavej obraz. No a i když to zesvětlím (kontrast na 100%, brightness na 67%) tak to je furt docela tmavé, ale už je vidět, že to je zesvětlené příliš (černá už není černá, ale spíš taková došeda a všechny barvy jsou pak už takový "vyblitý". Tak čím to je, je to normální, nebo je to monitorem (novej Targa 1796A) a měl bych ho jít reklamovat?
Dík za nějaký nápady.

Odpovědi na otázku

Rekl bych ze problem se "skubanim obrazu" je zpusoben rychlosti prenosu z DVD a ne slabim vykonem tviho stroje. Presvec se jestli mas nastaven u DVD mechaniky "Ultra DMA mode" melo by to byt v "device manager"->"IDE ATA/ATAPI controlers"-> a primarni nebo secondarni IDE Channel a tam si to muzes skontrolovat, popripade nastavit.
btw: mel sem ten samej problem a tohle mi dost pomohlo.

ASUS A7V /// Duron 800@1070 /// TITAN Majesty -> cooling unit /// 256Mb PC133 /// G400 DH MAX /// SB Live! 1024 /// IBM 25Gb /// HP Writer 7100 /// DVD AOpen 1040 (flash Pionner) /// Win2k

No ta DVD-ROMka je Toshiba 10xDVD/40xCD-rom a jede pres ATA33 a DMA ma zaply. No ale furt to nevysvetluje proc se mi skubou nektery filmy, ktery spoustim z disku (at je to MPG 4 nebo jen MPG 2).

Hmm, skus jeste jak rychle ti nacita DVD a HD, jestly tam neni nakej problem a taky skontroluj cache disku a veci co souvisi s nacitanim z medii. Dal bych jeste skusil zjistit jestly nakej program nezatezuje jednorazove v intervalech CPU (treba hardware monitor). Taky me napada rychlost pameti ale ta asi nebude mit velkej vliv na DVD playback. Mrzi me ze ti nemuzu pomoct. Ja to vyresil tim UDMA.

btw: Skus i pouzit jine prehravace. nektery muzou bejt problemovi.

jj určitě