» Poradna » Ostatní

Přehrávání filmů z PC, USB na TV

Zdravím,odešel starý DVD přehrávač a nový se mi moc nechce už kupovat. Chtě jsem se tedy poradit, jak nejlépe zajistit možnost přehrávání obsahu z PC resp. z USB na televizi. Máme ještě starší televizi, která má jen 2x HDMI vstup a to je vše.Rád bych přehrával na TV filmy a fotky. Buď přímo z PC nebo z USB, kam je nakopíruji. Další online obsah na TV rozhodně přínosem.Díval jsem se na různé TV boxy apod., ale moc se v tom nevyznám. Obsluha by měla být co nejsnadnější, aby pustit film zvládly i děti.Díky za rady. R.

Odpovědi na otázku

Propoj PC s televizí HDMI kabelem nebo nakopíruj film na USB a pak připoj do televize.

Jak jsem psal, televize USB nemá :( No a od PC k TV to mám cca 12m přímo a pokud bych chtěl kabel schovat, tak samozřejmě ještě víc. Myslel jsem na nějakou krabičku, co přes HDMI připojím k TV a na LAN/WiFi/USB a pak prostě jak píšeš buď to přes síť pustím na TV nebo přes USB...

Jeden z pozadavku je snadna obsłuha, to zrovna PC k TV pripojene nesplnuje... to se ovlada dosti krkolomne.

mno, nejjednodušší pro tebe bude asi nějaký ten čínský TV box s Androidem, který má usb vstup a dostaneš k němu i ovladač. Pokud nepotřebuješ mít možnost dívat se na filmy z nějakých online zdrojů, tak by neměl být problém.možná něco jako:https://www.czc.cz/sencor-smp-5004-pro/22823... ale chtělo by to si k danému zařízení najít nějakou českou recenzi

Myslím, že tohle se i bude líbit https://www.czc.cz/sencor-smp-5004-pro/22823...

Doporucim box s AndroidTV, jednofuche ovladani, funkce hlasoveho vyhledavani. Levne cinske boxy maji ve vetsine pripadu telefoni/tabletovou verzi Androidu, coz znamena ze je sice k dispozici vice aplikaci, ale zato se spatnym ovladanim (pocita se s dotykovou vrtstvou ktera neni). U AndroidTV je tech aplikaci mene, ale jsou upraveny pro snadne ovladani pomoci jednoducheho dalkoveho ovladace. Z zarizeni dostupnych v CR bych doporucil Xiaomi TV box https://www.alza.cz/xiaomi-mi-tv-box-s-eu-d55... pripadne starsi Xiaomi TV box 3