» Poradna » Ostatní

Přehrávání filmů v TV

Ahoj..koupil jsem si TV LG 55UJ701V a když tam připojim flashdisk s filmy tak mi některý nechce přehrát..některé jsou ve formátu AVI a MKV..některé mají 2kanály a některé 6..vím že některé TV nepřehrávají určity souboury..ale ikdyž tam mam dva filmy který jsou ve formátu MKV a mají 6 kanálů tak jeden to přehraje a druhý ne..můžete mi poradit proč??

Odpovědi na otázku

Protoze MKV je kontejner, a video v nem obsazene muze byt kodovano kodekem, ktery TV neumi.

a dá se někde zjistit jaký kodek to je?? abych věděl že ten film nemusim dávat na flashdisk když ho TV nepřahraje.

MediaInfo

Porid samostatny schopnejsi prehravac k TV, nebo pokud nechces nic dalsiho zapojovat, nainstaluj na PC/NASu PLEX nebo EMBY mediaserver... nejenom ze nebudes behat s flashou (budes prehravat po siti) ale muze ti byt jedno co prehravas, video bude za chodu prekonvertovano do kompatibilniho formatu.

AVI a MKV nejsou formáty, ale kontejnery a o tom čím je kódovaný jejich obsah to nic nevypovídá - může být použitý téměř jakýkoliv kodek, který daná televize nemusí umět číst.

MKV (AVI) jsou (video) kontejnery ve kterých je video + audio + titulky + metadata.Takže záleží, v jakém formátu (kodeku) to video, audio, titulky je. A zdaleka ne všechny formáty (kodeky) a jejich kombinace ta TV "umí". Dozvíš se to v manuálu. Holt TV není tak univerzální jako PC - do něj si chybějící kodek můžeš doinstalovat, zatímco do TV nedoinstaluješ nic...----------------------Co je uvnitř kontejneru ti prozradí např. prográmek Mediainfo.https://mediaarea.net/en/MediaInfo