» Poradna » Programy

Přehrávání DVD na starším stroji

Zdarec, mám problém rozchodit na starším stroji (PIII 1.5MHz, 20GB HDD, 3x256MB RAM, Grafika nVidia Vanta 16MB sdílená, OS WinXP) přehrávání DVD. Setkal jste se už někdo s něčím podobným? Je to malý desktop, který jsem zamýšlel využít jako domácí multimediální centrum, TV tuner už jsem rozchodil, přehrávání muziky taky, ale to DVD bouhužel chodí trhaně. Co byste doporučili? Díky za radu

Odpovědi na otázku

ja jsem hral uplne v poho dvd na 900 mhz v linuxu (mplayer).

Na multimediální centrum je to přiliš slaboučká mašinka DVD-filmy na tom přehraješ, pokud dodržíš aspoň základní minimální předpoklady pro přehrávání DVD-video v základní kvalitě: CPU 1 GHz PIII nebo 500 MHz DuronVGA 32 MB VRAM stereo zvukV Tvém případě to znamená vyhodit prehistorický VGA Vanta a nainstalovat výkonnější.

P III na 1,5 Ghz???

Omyl. Má ho trochu podtaktovaný: 1,5 MHz.

Kup si nějakou dekodovací kartu na MPEG

DVD jedou od nejakych tusim 600Mhz ,ale taky zalezi na grafice protoze cukani a zadrhavani videa je pro me dost za trest i kdyz de zvuk porad s videem..takze bych to videl asi na grafiku

mne DVD idu v pohoden na Celerone 366MHz, doska z book PC s integrovanou gragikou SIS

problém spôsobuje Vanta,je to naprosto nevhodná karta na DVD,kúp si nejaký výpredajový ATI 9000/9200/9250,prípadne nejaký starší ATi,Matrox,Voodoo3,Banshee,Permedia 1/2,SIS6326,Rendition Vérité do pci,pokial doska nedisponuje agp portom a dvd prehrávanie sa rapídne zlepší

Pomuze snížit rozlisení a barevnou hloubku, jakákoliv samostatná grafická karta, nebo i zmineny mplayer.

Ty brďo. Pentium III so 1,5 Ghz taktom ?? To je ňejaký americký model či čo ??

Jedu DVD na PIII 350MHz/512MB RAM/ATI RageIIc 4MB/ASUS P2B ale pouzivam VLC Player. :o)