Prehravani audio stop ve starsich hrach

Zdravim vsechny,

uz dlouho jsem tusil, ze ten problem prijde, ale az dnes jsem ho opravdu musel resit. Strycek Google nepomohl, tak se ptam zde. O co jde: Sposuta starsich her ma hudbu ulozenou jako audio CD stopy. To bylo OK az do doby, nez vyrobci CD/DVD mechanik zacali setrit a prestali na ne osazovat ty konektory pro audio kabliky, kterymi se propojuji mechaniky se zvukovkou. Dnes kdyz is zkusim treba Quake 2, tak mechanika blika, jako ze to audio prehrava, ale to audio se zkatka nema jak dostat do zvukovky. Jeste horsi je situace, pokud mam podobnou hru jako image a nactu ho treba do Daemon Tools - u tech mi audio stopy nefunguji vubec, i kdyz mam v Ovladacich panelech u vsech mechanik zapnuto "povolit digitalni prehravani".

Nevite nekdo, jak to vyresit? Treba nejakou utilitkou, ktera by se postarala o poslani audia do zvukovky v digitalni podobe na pozadi? Mozna je problem ve zvukovce, mam Creative Labs X-Fi Titanium PCI Express...

Odpovědi na otázku

problém je v starých hrách a v nových rozhraniach a nových operačných systémoch,na obnovenie starých zvukových "možností" v starších hrách slúži aplikácia creative alchemy,ktorá je súčasťou inštalačného cd zvukovej karty creative

Creative Alchemy slouzi k emulaci prostoroveho zvuku pro mnohe stare hry na Vistach, protoze MS ve Vistach cosi vynechal. S audio CD stopami to nema nic spolecneho.