» Poradna » Mobily

Přehrávání AC3 na TV Philips

Chci pořídit novou TV, líbí se mi tato: Philips 39PFL4208HV popisu k ní je uvedeno, že přehrává (z USB) audio formáty AAC, MP3, WMA. Mám spoustu filmů v HD rozlišení MKV formátu H264/MPEG-4 AVC, což TV podporuje, ale všechno audio je AC3. Půjdou tyto filmy vč. audia na TV Philips přehrát? Nemáte s tím někdo zkušenosti - všechny TV Philips mají kodéry stejné. Předem díky.

Odpovědi na otázku

Konkrétně s TV Philips zkušenost nemám, ale pokud není zvukový kodek AC3 v manuálu uveden, můžeš se spolehnout na to, že ho TV nebude umět. A ty si budeš muset zvyknout na němý film nebo řešit konverzi zvuku do něčeho, co TV umí.

Kdyby to bylo pár filmů, převedl bych to. Stovky filmů konvertovat nebudu, koupím jinou TV.

Ono je stejně asi lepší zvuk zpracovávat jinde než v televizi, hlavně pokud je to vícekanalový zvuk. Doporučuji externí receiver s digitálním vstupem a DD dekodérem, jakých je na trhu spousta. TV ať se postará o obraz a receiver o zvuk.

Mam TV Samsung a tam s timhle problem neni..Nez tu TV koupite, nekde si to s flashkou v ruce otestujte.

Ano Samsungy AC3 umí, to vím, mě ale jde jen o Philips. Rád bych ho koupil v eShopu a vyzkoušet to tedy nemohu, musím to vědět předem.

Pak to budete muset vyzkouset jinde. Nebo vyckat, az se vyskytne nekdo, kdo ma Philipse.

Právě proto se zde ptám.