» Poradna » Notebooky

Prehravani 4k videi na AMD procak notebooku

Ahoj,zatim mam jen zkusenost s whiskey 8 generace pentiium,ktery 4k video sice prehraje.Ale zatizeni je az 80% pokud jde o video v browseru(flash)..Proto se ptam jak je to u AMD je to lepsi ci horsi..Jaky nejnizsi notebook od AMD to prehraje vsechno? Nechci zadnou herni masinu za 25000 ale notebook do 10tisic.Dik za typ

Odpovědi na otázku

Obecné doporučení ohledně AMD a notebooků - pokud to není označené Ryzen, nebrat!

záleží na grafické kartě.. pokud bude intergovaná (u plečky za 10.000 asi určitě) tak hledej hw podporu kodeku který hodláš u těch 4k videí používat.Pokud h265/x265 tak si najdi jestli tebou podporovaný notebook (resp, jeho integrovaná grafika) podporuje HW encoding H265.. v tomhle rozlišení.. Tohle za tebe asi nikdo dělat nebude..Osobně bych si tipnul že za 10000 nic takovýho nebude...

A nejde u toho weboveho videa o html5 nakonec? v com jsou vysokodatovy tok videa 4K na youtube ?

Ty videa ta jsou tam ve více formátech, YT teď mohutně tlačí AV1 (je to pro ně výhodné).Bohužel tento kodek je nesmírně náročný na zpracování a k tomu má ještě horší podporu mezi HW než h265. Najít NTB s touto podporou se ti zřejmě nepodaří, přehrávání bude utrpením. Určitým řešením je si to video stáhnout v h264 který má podporu na všech novějších zařízeních. Pak, při přehrávání bude použita HW akcelerace grafikou a zatížení CPU bude nízké. K přehrávání doporučuji PotPlayer nebo MPHC.

Jo, a v tom prohlížeči se to přehrává jako VP9, novější videa jako AV1

Všechny IGP Intelu od SL a novější mají HW podporu pro H265.

V prohlizeci preci neni video v H265,proto se ptam v com ho ma youtube

ted tu nejde o skylink od intelu,ale jestli AMD dokaze udelat nake reseni do rekneme 11 tisic co to prehraje ty 4K videa lepe...vy co mate AMD reseni notebooku prosim o info

Ja sam AMD platformu nesleduju.Bude asi treba mimo ryzena 3 tam mit nakou grafickou podporu v podobe nejake vega karty,vubec nevim doporobna co se ted u AMD pouziva..

A proč trváš na AMD procesoru?

Podpora h265 v novějších grafikách je docela dobrá, ale Google používá vlastní formáty, jejichž podpora je dost špatná.