» Poradna » Programy

Přehrátí firmwaru do WLA 5000AP

Ahoj lidi,mám problém s přehrátím originálního firmwaru do AIRLIVE WLA 5000AP.Omylem jsem nahrál špatnou verzi a ted nemůžu dostat soft do AP.Připojím se na konzolu a vyberu z nabídky možnost stažení souboru z THTP.Atím to končí.Píše to toto: ============================================
AR2313 Boot Loader Interface
V1.03e00 2006-1-02 (zImage)
============================================

Please choose the operation:
1: Load system code to SDRAM via TFTP.
2: Load system code then write to Flash via TFTP.
3: Boot system code via Flash.
4: Load calibration data then write to Flash via XModem.
You choosed 2

TFTP mode ...
Ethernet use flash address

Ethernet driver loaded
serverip = 192.168.1.254
filename = zImage

waiting tftp loading
Bude ochotný mi někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Zadej celou cestu k souboru, vcetne priponu, pokud nejakou ma
"waiting tftp loading" muze znamenat, ze nahrava a to muze trvat klidne ctvrt hodiny

No,nám to sice něco jakože dělá,ale tu hlášku nám to napíše,i když nemáme spuštěný TFTP server.Je nutné nějak nastavovat i TFTP server?Tu IP adresu máme nastavit na počítač,nebo si to AP stáhne ten soubor samo?

Jak "samo"?!
AP se pokousi stahnout soubor se jmenem "zImage" z TFTP serveru s IP adresou 192.168.1.254 .
Samo se nebude dit nic... :o((

PS: No a pokud chcete mit TFTP server na nejakem PC, tak mu musite zcela logicky dat tuto IP adresu a rozjet na nem TFTP server.

Díky lidi.Mezi tím se nám to podařilo nějak ukecat,takže jsme to úspěšně nahráli.

TFTP server je v tom zarizeni, do ktereho se snazi nahrat firmware. Zadny server instalovat nemusi. A TFTP klienta maji Windows primo v sobe.

nekompatibilni tftp(v pripade linuxu,taky mi to kravlo),nebo zaplej widli firewall,jako tftp sem pouzil tftpd32 pro widle(kdyz sem nechtel ten tftp na linuxu upgradovat)