Přehřátí CPU

Zdraví,předem se omlouvám za stupidní dotaz, jsem počítačový amatér.Stáhl jsem si ze své kamery videa, sestříhal je, upravil v Movie Makeru a nyní bych z nich rád udělal výsledné video. Zjistil jsem, že Movie Makeru to bude trvat na mém slabém PC několik hodit, procesor běží stále na 100%.Můj dotaz zní: Je nějaká pravděpodobnost, že by se tímto několikahodinovým během na 100% mohlo PC poškodit (přehřát, odejít součástka...)? Procesor nemám přetaktovaný větráky běží neustále. Videa bych takto chtěl upravovat častěji, mám se obávat možného poškození?Díky za odpovědi.Intel Pentium 4 CPU 3.20 Ghz4GB RamWindows 7

Odpovědi na otázku

P4 topí slušně sám o sobě, takže když vám počítač nezkolaboval doteďka, neměl by s tím být problém... Každopádně procesory mají tepelnou pojistku, takže v nejhorším případě se holt počítač vypne (ale pokud v tý bedně aspoň něco vyfukuje teplý vzduch ven, tak si nemyslím, že k tomu dojde...) Každopádně tomu nechtějte pomáhat tím, že odendáte třeba bočnici Každopádně doporučuju nainstalovat nějaký program na zkouknutí teplot (třeba Everest portable, aby se to nemuselo instalovat a nezasekal jste systém už tak naplno vytížený renderováním videa...)Je dobré omrknout nejen teploty CPU, ale i HDD apod. Na základě výsledků pak zvážit zlepšení chlazení.

Ne

Nie.