» Poradna » Počítačové sítě

Přehození disku z Nasu WD do Synology

Dobrý den, mám jeden dotaz. Půjdou prehodit disky z Nasky WD do Nasky Synology? Nebo nepůjdou kvůli systému?Díky

Odpovědi na otázku

Přehodit půjdou, ale bez dat. Tedy vyndáte z WD, strčíte do Synology a naformátujete. Jinak máte smůlu.

Jak pise kolega, ale pokud mas 2diskove nas, vytahni jeden, naformatuj v synoligy, pak data prws sit prekopiruj z wd na synology a wz si budes jisty, ze mas vse, prehod i ten druhy a mas to.

Záleží ale na tom, jak má (pokud má) ty 2 disky v WD NAS nakonfigurované. Pokud např. jako RAID 0, tak to není zrovna nejlepší způsob...

Naprosta pravda, ale nejak neznam nikoho kdo ma na NASu strip. zatim 100% mel kazdy mirror ci dva disky bez RAIDu. Z toho vychazim. Ale stat se muze vse to je pravda.

To už vím jak udělat. Já bych si dal data na harddisk přendal disky, naformátoval a pak bych na ně dal data. Spíš mi šlo o to, jestli na těch discích není OS. Aby se to nemlelo spolu.

No zatim jediny NAS ktery mel OS na disku a kdyz mi oba odesly, musel jsem laborovat byl NAS od IOMEGY IX2 (ted LENOVO). Pokud mas zrcadleni, tak muzes jeden disk oddelat a vyzkouset, pripadne pokud NAS spustis bez disku a on se spusti dostane IP a dostanes se do Web administrace, tak na disko OS nema a muzes dat jakykoli.