» Poradna » Mobily

Předvolba +420 ignoruje kontakty v SMS

Mám mobil Xiaomi Redmi 4A a když mi přijde SMS od čísla, které mám uložené v kontaktech bez mezinárodní předvolby (+420), tak to bere jako jiné číslo a ne jako číslo uložené v kontaktech. Při příchozím hovoru není s rozeznáním kontaktu problém. Divné.

Odpovědi na otázku

Ano, děkujeme za informaci.

Tak si tam všechny ulož s předvolbou +420 a neřeš to.

I když se na nic neptáš: Ne, nic divného na tom není.

Vyřešeno. Opravu přinese MIUI 9

Mám Redmi Note 4 GLOBAL a MIUI 9.2 (9.2.1.0). Problém s těma číslama bez předvolby mám ale pořád.

Nepřinese, není co opravovat.

Však to není chyba. Číslo 00420123456789 je opravdu jiné než 123456789. Ještě se 00 dá přeložit jako "+". Pokud bude volat někdo z USA, tak bude číslo do Česka vedené jako 011420123456789.

Tak jinak jak řešíte tenhle problém v SMSkách vy?

Viz Nargon | 05. 02. 2018 04:38. Např. SMSka z 628 671 946 může přicházet od někoho z Gran Canaria, stejně jako třeba od někoho jiného z Polska. Mezinárodní předvolby u čísel nejsou zbytečně.

uložim si číslo i s předvolbou, to že ti tam předvolba chybí je tvoje chyba

Nijak, my ten problém nemáme.

Taky jsem do teď neměl

potom prides niekde do roamingu a nezavolas nikoho z adresaru, tak ze daj si tie cisla do poriadku.

Divné je to, že si je ukládáš bez předvolby :)

Divne pre logicky zmyslajuceho cloveka, ale z pohladu toho co sa tu vyskytuje v poradni, tak je to standardne jelito.

osobně mám všechna čísla uložená včetně předvolby a nevidím v tom žádný problém. Oprav si to v kontaktech a máš po starostech - taková práce to zas nebude.