Předpokládaná cena starého PC

Ahoj,chtěl bych slyšet Váš názor za kolik by se dala prodat tato sestava:[b]chladič[/b] - https://www.mironet.cz/thermaltake-clp0477-bygty... [b]procesor[/b] - http://ark.intel.com/products/35428/Intel-Core... [b]ramky[/b] - 6Gb DDR3 1333Mhz[b]grafická karta[/b] - https://www.alza.cz/msi-n650ti-2gd5-oc-d21454... [b]základní deska[/b] - https://www.asus.com/Motherboards/P5Q3_DeluxeW... PS: pokud by měl někdo zájem, můžeme se určitě domluvit.Děkuji za Vaše cenové odhady. Berme v potaz, že stáří komponentů (krom grafické karty) je 5let. Grafická karta je rok stará.

Odpovědi na otázku

Typoval bych kolem 5-6tis.

Počítač s procesorem z Q3 2008 za 5-6 tisíc? Poněkud mimo. Před 5 lety šly do prodeje procesory z rodiny Sandy Bridge a tohle byl už tenkrát výběhový model, co nemělo příliš význam kupovat. Kdyby se měl na tohle ptal někdo ze známých, jestli má do toho jít, tak bych mu řekl něco ve stylu tak za flašku slušného pití kolem 15 stovek.

No jo ale rozchodím na tom vše od GTA V po nového assasina atd... Takže to tak špatný neni ! ale ta cena 6k se mi zdá taky moc... spíš kolem těch 4k bych se přikláněl.... 1500 je blbost.-...

Ja osobne by som už Socket 775 a celkovo takúto historickú zostavu PC reálne v dnešnej dobe nebral ani zadarmo...! Aj keby si na ňom rozchodil "čokoľvek"...Ale možno tak pre menšie deti za odvoz, alebo pár stoviek to ešte poslúži, alebo sa nájde nejaký neznalý hráčsky nadšenec, čo zaplatí za to viac...

Keby si ju TY mal, zadarmo by si nevenoval aj keby šlo o kamaráta, ktorý nemá na žiadny PC. Takéto dristy milujem. Ešte aby niekto napísal, že ak mu zaplatí, vezme ho. Do dnes je to použiteľný PC aj na slabšie hry, CPU na úrovni Pentia Haswell, 6 GB RAM sa nedá zaplniť ani s x app (nepíšem o fotokráme a strihaní videa), grafika slušná na veľa hier (nemyslím UNITY a pod). Síce spapká viac ako i5-4460S s GTX 750 Ti, ale použiteľné je. Ja mám Q6700 a HD 3850 ale problém nemám ani pri MBAM, MSE, chrome, ESET online scanner, teamviewerom a videohovorom súčasne

upřímně řečeno, pokud kámoš před časem zcela bez problému prodal na aukru desku s Athlonem X2, a 2GB RAM za něco kolem tisícovky, tak taky nevidím důvod tohle tak shazovat

tak to zkus za 3999 na Aukro... nebo prostě začni na nejnižší ceně, za kterou bys to dal, pokud by byl jen jeden příhoz.S ohledem na to, že tohle může být zajímavé pro "socka" pařany, tak bych doporučil doplnit popis o výsledky nějakého herního benchmarku - aby cílová skupina tušila, cos na tom rozjel a za jakých podmínek (nastavení detailů, fps apod.).

Pro pamětníka ten procesor zní strašně honosně, ale je se na to potřeba podívat realisticky. Výkonnostně už jen mírně převyšuje nejnovější Dual Pentia na Skylake a žere skoro 2x tolik. Záruka žádná. Licenci na OS si taky zapomněl zmínit a kupovat na tak starý počítač licenci na Windows je tak trochu házení perel sviním. Možná někoho ukecáš, ale reálnou hodnotu to už moc nemá.

Prodej to po částech.-- Q9650 + chladič: 1 500 Kč-- deska Asus P5Q3 Deluxe WiFi/AP: 1 000 Kč-- GTX 650Ti: 1000 Kč-- RAM se prodávají 2 GB po 250 Kč, 4 GB po 450 KčProdáváš celou sestavu, nebo jsi vypsal, co je uvnitř?

To nezní jako úplně blbá rada. Je ještě dost lidí, kteří by rádi svému starému PC s C2D vdechli nový život a tenhle procesor by byla dobrá volba. Tak samo na tu grafiku, pokud je rok stará a ještě rok v záruce, by mohl někdo slyšel. O tom zbytku se nemá cenu bavit. I funkční PC s C2D v poslední variantě desek 775 socketu s DDR3, HDD, DVDRW velké nadnárodní firmy vyhazují a celé tohle má hodnotu 100Kč jako kompletní PC v elektroodpadu.

Tak to se mýlíš - velké nadnárodní firmy za takové sestavy dokonce musejí platit za to, že to někdo odveze ekologicky zlikvidovat* + zaplatit za mechanickou likvidaci disků/smazání podle certifikovaných postupů.*reálně to dopadne tak, že naloží na kontejnerové lodě, ta zastaví v Nigérii, kde vymontují disky a hledají cestu, jak podvádět a okrádat původní majitele. Zbytek sestav doputuje do Číny, tam z toho vymontují RAM, CPU, chladiče a další zajímavé věci a ty vystaví na eBay. Kovy rozemelou a přetaví, Zlato vytáhnou kyanidem a co neupotřebí, to skončí na skládce za zamořuje podzemní vody. A Greenpeace a ostatní ekoteroristi žijí dál ve svém bludu, že když někdo odváží šrot na ekologickou likvidaci, tak ho ekologicky zlikviduje. Kruh se uzavírá.

prodávám jako sestavu to co jsem vypsal uvnitř... Tudiž bez zdroje, bez case, hdd...