» Poradna » Ostatní

Předplacené platební karty

Zdravím,o předplacených kartách se říká, že jsou anonymní. 1) Když nakoupím v obchoďáku, jaký je rozdíl v mojí "stopě" při placení normální kartou vázanou na účet a tou předplacenou? Má to z hlediska anonymity vůbec nějaký smysl?2) Nemáte nějaký tip na konkrétní kartu?Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Tady http://www.penize.cz/platebni-karty/292011-pre... máš poměrně podrobně popsáno jak to chodí.

Osobne mam z predplacenych karet radej ty neanonymni. U tech anonymnich (Blesk penezenka kuprikladu) jsem cetl par negativnich ohlasu a maji dost omezeni.

Nemá smysl to řešit, protože vždycky je tam ještě nějaký interní kamerový systém s nahráváním, který pak monitoruje tvůj pohyb po areálu v čase v podstatě od výstupu z vozidla na parkovišti. Zpětně i následně pak pohyb zmapuje městský kamerový systém (dnes už bývá vše v HD), zaměření pozice podle GSM (stačí mobil v kapse, chytré hodinky...), záznam o nákupu zboží v kase, svědectví náhodných kolemjdoucích, nakupujících, ochranky. Stopy DNA zanecháváš všude, kde jen projdeš ... Je toho více. ☺

V obchoďáku je jedno čím platíš. Na kameře budeš tak jako tak.

Dobrá anonymní karta je Cool karta od ČSOB https://www.coolkarta.cz/ck