Přednosný disk

Zdarec, spadnul mi z poličky na stůl přenosný disk WD. Teď když ho dám do USB, tak začne klasicky blikat, trochu vrčí, ale PC ho nenačte. Má cenu ho dávat do servisu nebo už se s ním můžu rozloučit? Pokud má někdo zkušenost, jsem jedno ucho

Odpovědi na otázku

To je tak složité!Kdyby vás někdo upustil tím deklem na krku napřed z dejme tomu třetího patra, byl byste funkční? Tedy nikoliv z pohledu Poirotem oblíbených buněk, ale životních funkcí.

Byl v disku zapojený USB kabel, když spadl? ☺

Ne.

jaký typ disku to byl? 2.5ka nebo 3.5ka? Pokud to byl exterák 2.5palce od WD, tak se dost pravděpodobně ani nedostaneš k datům, protože uvnitř není standardní disk jako v notebooku ale cosi na míru vyráběné WD.

Externí 2.5. Důležitý data mám zálohovaný, jde mi spíš o disk samotný. Nevím, jak moc jsou vnitřnosti křehký a zda jít rovnou pro novej nebo to zkusit nechat rozchodit. Byla to malá rana, jsem ani nečekal, že nepůjde.

Podle mne to rovnou můžeš vyhodit. Kdyby byl uvnitř notebookový disk, tak můžeš doufat, že se zničil jen usb řadič a dát to do jiného boxu, ale takhle jsi v (_!_) ...A doporučuju nebrat hotové externí 2.5ky disky a už vůbec ne od WD.

To už je asi věc názoru. Když jsem ho vybíral, zde na poradně mi byl hromadně doporučován. Sloužil bez problému, až do nynější kolize

"...Když jsem ho vybíral, zde na poradně mi byl hromadně doporučován..." A kýmpak, hochu?! Vždy jsem doporučoval BOX + HDD a nejsem zdaleka sám!

" nejsem zdaleka sám!" ... A kdo další, hochu?

tyvole, to není věcí názoru!!! Tady jde o to, že když rozebereš disk Seagate, Toshiba, Verbatim apod. tak uvnitř je normální notebookový SATA disk, který přes redukci nebo v jiném boxu připojíš ke kompu a jedeš dál, pokud není disk v hájí!!U WD máš smůlu, protože to vevnitř je dělané na míru exteráku a usb část je natvrdo na desce a SATA tam vůbec není!!!

Konečně zas nějaká konkrétní informace, díky.

proto nyní taky doporučuju box + notebookový disk. WD si tam můžeš klidně dát taky, box doporučuju nějaký hliníkový (ozkoušený mám jeden typ od AXAGO)

Ne, tady ti nikdo normální rozhodně nedoporučil takový bastl, to je jasná lež.

Někdy má pan "ms" pravdu. Externí 2,5...jaké máš auto? Osobní na čtyřech kolech...asi taková je tvá odpověď. Důležité je jaký je to typ a hlavně zda to byl komplet box+disk, nebo jsi koupil box, do kterého si uživatel vloží disk jaký chce. V prvním případě je to na vykození, v druhém případě záleží, zda odešlo něco v elektronice toho boxu (převodník USB-SATA), nebo odešel ten disk uvnitř, podle toho by se dal zachránit disk a koupit jen nový box, nebo naopak zachránit externí box a kouti nový disk.

"...přenosný disk WD..." Plastový obal s HDD s převodníkem v elektronice disku. Síla je vektorová veličina, tedy mimo velikosti též směr působení. Záleží také na tom jak dopadl.Je v cloudu.

Mám dojem, že USB rozhraní je už na samotném plošném spoji některých pevných disků. Asi je tam úspora, ale z hlediska vydobytí dat to může pak být pro zákazníka svízelné. U přenosných disků hrozí nebezpečí pádu celkem často. Sám jsem rozbil 2 disky.

Je mi líto, ale disk bude s největší pravděpodobností v ekulích.