» Poradna » Programy

Předělání souboru na jiný diskový oddíl

Dobrý den chci se zeptat jestli když udělám nový oddíl na diks ua přesunu tam soubory jako myslím třeba celou složku kde mám hry jestli to bude normálně fungovat? Mám totiž za to že ne a chtěl bych to teďko udělat tak že bude jeden disk na systém a zbytek na data takže nevím jestli se nic nestane když na ten druhý přesunu všechny data kromě systému
díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

hry nejsou data. hry jsou nainstalovane programy ktere s velkou pravdepodobnosti nebudou dpravne fungovat na jinem miste.

nepises ani OS, ani FS, ani o jake hry se jedna ani proc chces delat novy oddil a kde

MP

Win Vista home Premium a říkám že hci všechny data přesunou na nový oddíl a ten první nechat jen systém,jinak všechno přesunout. Hry třeba CoD1, 2, Warcraft III a ještě nějaké dvě. A nevím co je FS.

FS - FileSystem. Tj system souboru.
NTFS, FAT32...

A co se tyce presouvani na jiny oddil.
Tak filmy, pisnicky... bez problemu pujdou.
Hry uz budou tezsi. Jestli maj nekde v registrech windows nastavenou cestu, tak fungovat nebudou. Pokud to tam nemaji tak fungovat budou. Tady to chce holt vyzkouset.
Ale preci neni takovy problem, tu hru na C: odinstalovat a znova ji nainstalovat na D:
Samozrejme ze si predtim ulozis savy, a po novem nainstalovani si je tam vratis, aby jsi o nic neprisel.

Klasick se to resi tak ze si zazalohujes sejvi her hru odinstalujes a znovu nainstalujes na pozadovany oddil.samozdrejme zpet nahrajes sejvi.

Klasik to tak neřeší. Klasik udělá předběžnou "analýzu", navrhne si rozdělení HDD (je trestuhodné, pokud to neudělá - pak ani není klasik), nainstaluje, co potřebuje, pomocí spec. SW (Acronis, GHOST nebo PM) udělá potřebné zálohy particií a dá se do pařby. Pokud něco odejde, pomocí zmíněného SW vrazí zálohu zpět a paří dál. A tak pořád, až z toho bude mešuge.

Klasik nedělá incrementální zálohy protože pokud mu něco odejde, klasik vzhledem ke koncepci windows-tamagochi neví přesně jestli chyba se stala v 10.15 nebo 10.25.Pokud by věděl nedává otázky do poradny.Proto je pro něj lepší savy do her řešit uložením na další disk a mít třeba acronisem udělanou full zálohu a nespoléhat na incrementálku která už má v sobě možná chybu kvůli které vlastně znovu nahazuje systém což klasik pokud není zaměstnán v oboru a v oboru neplatí za nadprůměrně zdatného nemá šanci posoudit.Ale jinak dobrý jako rada sice naprd řešit savy acronisem ale měla v sobě aspon 1 procento rozumu...A sice mít full backup doma udělaný pomocí acronisu,netřeba potom instalovat tamagochi system znovu.Ono by šly i ty savy solo pomoci acronisu -backup folders ale proc?O 3kliky min a nespoustim program treti strany.