Předělání monitoru na LED

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás neví jaké napětí mají výbojky/trubice ve starých plochých monitorech. Už jednou jsem si předělal podobný monitor na LED, ale tento nemá 12V zdroj :( Bohužel bez odběru to neukazuje nic :( Tak jestli někdo neví něaké přibližné napětí. Děkuji za radu :)

Odpovědi na otázku

Záleží na trubici (především délce). Výstupní napětí invertoru je 1800Vrms pro start, budicí napětí 800V-1200Vrms (podle typu trubice)

Aha takže plán že na výstup trubic dám DC-DC měnič jako to jde u starejch úsporek fungovat nebude :D sakra

Invertor pro CCFL musí být něčím krmen a nezdá se mi, že by to bylo přímo z 230V. Ale nevím, možné by asi bylo i to.

Předělávám monitor protože např 1-2 minuty jede a pak se trubice vypnou.A vůbec nechápu proč.

Čím jsou trubice starší, tím větší proud jimi teče. Řídící šváb kontroluje mimo jiné i proud. V případě překročení max. povoleného proudu, nebo přerušení vypne. Častou závadou bývá u některých typů monitorů (Philips) studený spoj mezi kablíkem a vývodem z trubice. To se dá ještě zkousnout. Ale o opravu výměnou trubic se ani nepokouším. Je to neskutečná drbačka a nemá to při dnešních cenách běžných monitorů a nových trubic smysl.☺

Tady bych si tipnul ten studený spoj. Jakmile se trubice zahřejí, spoj se přeruší. ☻

:( Občas dělám do školy něco k čemu se hoděj 2 monitory, ale bohužel kupovat se mi ho nechce. A další problém je že se tam vejdou jen led pásky s 3528 čipama :( a to pro ten monitor vůbec nestačí, 5050 se tam vůbec nevlezou... To je pech

Já už beru 2 monitory jako samozřejmost. ☺

V tom monitoru je jistě nějaký zdroj pro elektroniku, i když na ten bych to nedával. A taky tam bude přívod 230V, tak bych k němu zbastlil AC/DC měnič, nebo takový měnič koupil.

Jojo, asi to udělám externě napájený :) Děkuji za rady :)

Proč externě? Do monitoru nejde 230V? Ten AC/DC měnič můžeš "vbastlit" do monitoru, pokud se tam vleze.

Ano to máš pravdu, teď je problém že ani ty 5050 led pásky to nerozsvítěj na ideální jas... A přitom ten druhý monitor to podsvítílo v pohodě.

Já bych to neřešil čínskýma páskama (mimochodem, 5050 není typ LEDky, ale druh SMD pouzdra a čísla jsou přímo jeho velikost), ale zbastlil si něco svého na míru ke zvolenému zdroji.