» Poradna » Web a internet

Předčítání webových stránek

Ahoj.Je nějaký dobrý doplněk do internetovýho prohlížeče na předčítání webových stránek? Ale aby četl jen tělo zprávy. Ne reklamy, atd. A nemusel se dělat výběr myší.Použití: Otevřu si třeba 30 záložek co mě zajímá dle nadpisu a jdu spát a poslouchám ... . Čtení plynulé, ne krkolomné.A nebo na to je nějaký program? Jaký?Ahoj.PS: Edge čte krkolomně a všechno nebo musí být výběr myší. Nehodí se na více záložek za sebou. Přece nebudu po přečtení výběru 1 záložky vždy vstávat. To bych nikdy neusnul.

Odpovědi na otázku

A jak by ten program poznal, co je reklama a co ne? Na čtení k usínání si pusť třeba youtube. Nebo audioknihu.

Přeci dle html kódu stránky. Tělo zprávy je snad nějak označeno. A reklamy se tahají odjinud.

Ne, tělo stránky nijak označeno není. Respektive je, ale reklamy jsou jeho součástí. A úplně běžně se součásti stránek tahají odjinud, neplatí to ani zdaleka jen pro reklamy. Mám pocit, že zase trollíš...

Jednu stránku přečítat umí např. tenhle doplněk: https://add0n.com/chrome-reader-view.htmlDoplněk do prohlížeče, který by uměl číst webové stránky a přecházet z jedné na druhou, těžko najdeš.

Jak předčítá?Už je asi do Firefoxu integrován. ? https://www.lupa.cz/clanky/firefox-prinasi-re... Jinak díky.

Firefox nepoužívám, takže nevím, co v něm teď je. V Chromu a dalších prohlížečích založený na něm, nechá jen text bez balastu kolem něj a pak umí předčítat v češtině sám, aniž by člověk musel myší označovat text.

To bych rád zkusil, jak inteligentně to dokáže vykuchat samotný text a vynechat omáčku okolo. Těm reklamám bych ještě věřil, ale že by si to nějak dobře poradilo s regulérními součástmi stránek, to se mi moc nezdá. Možná u nějaké jednoduché stránky, kde se bude dát snadno odlišit užitečný text od balastu.

Rezim cteni (reader-view) ve Firefoxu je uz nejaky ten rok, na Windows pouziva hlas od Microsoftu, takze nejspis bude cist stejne krkolome. Nevim, jestli je to mym nastavenim jazyka, ale Firefox mi nenabizi cteni pro cestinu, pouze pro anglictinu (zkousel jsem i nemcinu a spanelstinu a tam mi cteni nahlas nenabizi). Jestli jde rezim cteni ve Firefoxu kombinovat s nejakym doplnkem pro cteni, ktery by necetl krkolome, to bohuzel netusim.

Možná by ti pomohl software pro ovládání počítače hlasem, např. Nuance Dragon NaturallySpeaking. Hlasem by sis otevřel webový prohlížeč s přidaným doplňkem pro odstranění reklam (např. AdBlock) a nechal předčítat stránky, které chceš..

Hmm ... ale jak to bude s češtinou a českými texty?

to řeší TTS hlasy, buď ten ve Windows, nebo dokoupený zvlášť (např. Wintalker Voice nebo Linguatec).

Když potřebuju čtení na dobrou noc, věnuju před spaním půl minuty vytaháním textů zpráv z desítek stránek do jednoho dokumentu. Když během jeho předčítání usnu, ráno pak snadno najdu co jsem ještě vnímal, takže vím, odkud ve čtení znovu pokračovat.

Další obskurní požadavek. Nevím o nikom, kdo by běžně chtěl předčítat postupně dvacet tabů z browseru...Předčítat umí různé screenreadery jako Jaws, ZoomText, Dolphin - nejsou omezeny na browser, ale stojí těžké prachy. Zdarma např. NVDA, ale nečekej zázraky... proti vestavěnému čtení.